Szöktetés a pokolból

The Final Girls

2021.07.26 Eastern79

Abszurd vicceskedés

Aki kőkemény horrorra számít, csalódni fog, azonban annál egy sokkal zseniálisabb és sokrétűbb filmet kap. Paródiába hajló horrorsztori, vegyítve egy kis fantasyvel és leheletnyi drámai szállal. Furcsán hangzik? Pedig működik. A karakterek, miközben a klasszikus slasher filmek paródiái, olyan profizmussal vannak életre keltve, hogy öröm volt nézni. Az összes szereplő vicces, a történet már-már abszurd, és végtelenül profi képi világ társul mindehhez. Grindhouse feeling megspékelve némi abszurd humorral. Igazán szórakoztató, könnyed kikapcsolódás. Imádtam.

2020.12.14 Yosihiro

Szöktetés?

Igazából ez a film nekem nem tetszett. Van egy stílusa, van némi mondanivalója, és némi vígjátékot is kapunk, de a horrort messziről elkerüli. Talán még az első 30-40 percre tudom mondani, hogy jó, mert ott volt értelme a filmnek, aztán jött egy úgym... Teljes kritika

2021.06.23 elekm90

A film alapötlete egy jó poén, vannak erre épített ügyes megoldásai (pl. flashbackek), és megvan az autentikus slasher hangulat is. Mégsem tudom megadni rá a 4 csillagot, mert bizonyos karakterek rém idegesítőek, ennyire a 80-as évek trash horrorjaib... Több

2016.03.08 tamas84

Eléggé összelopkodták a dolgokat ebben a filmben, de szerencsére minőségi alapanyagokból dolgoztak. Ehhez hozzájön a tehetséges színészgárda, és meg is van az év egyik legüdítőbb vígjátéka.

2015.10.23 dosty

A Szöktetés a pokolból-ban minden megvan, hogy kultikus filmmé váljon, és szerintem erre a sorsra is fog jutni. Ezzel mindent elmondtam. Ajánlott!

2021.07.05 KellanHoechlin95

Nekem tetszett. Adnék 4,5 pontot, de azt nem lehet, így inkább csak 4 csillag. Az alapsztori nekem nagyon bejött. Szívesen látnám még. És a beígért folytatást is megnézném. Ha mást nem, egy teljesen másik szereplőgárdával, és valamennyivel véresebb filmet alapsztoriként. Viszont a film magyar címe rohadtul félrevezető.

2016.07.18 skyman

Azért hanyatt nem vágtam magam tőle, de mivel nem túl erős mostanában a mezőny a horrorvígjátékok terén, ezért kb tudott szórakoztatni.

2018.04.22 Fruzsina Sinka

Imádom ezt a filmet. Mókás, izgalmas, jó színészekkel. Tavaly nyáron láttam, nyári délutáni filmnek tökéletes.