A végzet órája

The House with a Clock in Its Walls
Kyle MacLachlan
Kyle MacLachlan
Jack Black

A 10 éves árva, Lewis Barnavelt nagybátyjához kerül, és ekkor még nem is sejti, hogy a titokzatos nagybácsi múltja, háza és élete mennyi titkot, mágiát, kalandot és varázslatot rejt, például egy a ház falában ketyegő, hatalmas órát. Amikor a fiú Halloweenkor véletlenül feltámasztja a halottakat,… Több

Rendező: Eli Roth
Író: John Bellairs
Forgatókönyvíró: Eric Kripke
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, India
Premier (HU): 2018.11.01.

2022.04.11 JRD

Csak szórakozást vártam tőle

És ezért nem is csalódtam. Jack Black egyik kedvencemmé lett az évek alatt (fiatal éveiben még nem igazán volt számomra az). Nekem a történet vonalvezetése nagyon tetszett, sőt, számomra többször nézős a film. Véleményem szerint szórakoztató, látványos. De ne hallgass rám, nézd meg, és döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2019.05.04 indingo

A látványban voltak nagyon jó megoldások, amik kifejezetten felüdülést hoztak a filmben, de ugyanakkor Jack Black félig babaként szörnyű volt. Kicsit koncepció nélküli volt a történet, a készítők se tudták, hogy milyen korosztálynak szánnak.

2021.11.28 Eastern79

Elbaltázott adaptáció

John Bellairs 1973-ban kiadott azonos című regénye alapján a főként horrorfilmjeiről ismert Eli Roth készített egy látványos fantasykalandot. A rendező láthatóan nehezen tudott megválni kedvenc stílusa kliséitől, és talán éppen ezért vérzik el a produkció: a horror, fantasy és tinihorror elemeket ügyetlenül keveri a felnövéstörténetekkel, ennek eredményeképpen nem tud egyetlen műfajból sem többet kihozni az átlagnál, pedig van benne potenciál. Owen Vaccaro Lewis szerepében kitűnő választás volt, minden tekintetben méltó partnere a nagyoknak. Jack Black hozza a formáját a hedonista mágus Jonathanként, és Kyle McLachlan is meggyőző (kevés játékideje ellenére is) a gonosz ellenfél szerepében, a film igazi meglepetése számomra azonban Cate Blanchett. Florence, a boszorkány szerepében olyan kisugárzása van, mint keveseknek a kollégái közül. Nem csak a jól eltalált kosztümök és hajköltemények miatt, egyszerűen valami megfoghatatlan árad a színésznőből. Ráadásul a film humoros pillanatait is az ő karakterének köszönhetjük, ugyanis Jonathannal vívott rövid, pikírt és igen velős szócsatáik rendkívül szórakoztatóak. Minden adott volt a sikerhez, remek vizualitás, kitűnő színészi játék, de sajnos a rendező ügyetlensége miatt szétesik a végére. Egyszer azért érdemes próbát tenni vele.

2019.09.25 Ms. Akárki

Nagyon gyerekfilm kategória, de még nekem is tetszett kb a film feléig. Jack Black zseniális és debil egyszerre mint mindig. Imádom a játékát. De a film vége fele átmegy inkább elmebeteg katyvaszba az egész történet...miért kellett Jack Blacket olyan... Több

2019.07.30 BoBamburg

Libabőr 3..

Eli Roth-ot nagyon bírom, mint színész és mint rendező egyaránt. Főleg a horror filmjei miatt. De utóbbi időben már-már nekem kellemetlen, amiket csinált, pl.: Bruce Willis-el a bosszúvágy vagy ez a film. Mert hát lássuk be, ez egy nagyon giccses, nagyon bugyuta gyereknek készült "horror" (már ha szabad rá használni ezt a jelzőt).

A film összbevétele 131 457 147 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 32 537 030 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 619 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A végzet órája a horrorfilmes rendező, Eli Roth első irodalmi adaptációja, egyszersmind pedig első családi filmje is. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló könyvet a népszerű goth művész, Edward Gorey illusztrálta. Szerző: hp

A rendező, Eli Roth felesége, Lorenza Izzo alakítja a filmben Lewis édesanyját. Szerző: hp

A végzet órája Eli Roth első, nem korhatáros filmje. Szerző: hp

(2018. 11. 16.)
Régóta kérdéses számomra, hogy Eli Roth-nak nagyobb-e az egója a tehetségénél, de ettől a filmtől sem kaptam meg a végső választ. Több
Stranger Things
2016