mamiéstöti2   2018. 01. 19.

A szereplők és a rendező által sokkal többet vártam a filmtől, de engem abszolút nem kötött le. Kicsit unalmas volt.

indingo   2017. 04. 18.

Szokásos látványú Tim Burton film egy kis Johnny Depp-vel. Olyan Addams Family hangulata lett tőle az embernek, egy új köntösbe burkolva. A története középszerű.

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

Jonny Depp egy nem igazán jó filmje az Éjsötét árnyék. Hangulatos, és jól ábrázolja a 60-70-es évek stílusát, de ennyi. A vámpírkultusz kupac egyik darabja lett ez a film is, és nem a kupac tetejére tehető értékes darab. A nagy nevek nem segítettek túl sokat rajta. Az elején érdekes, a közepén kicsit felhívja a nézőjének a figyelmét magára, de nagyon hirtelen el kezd laposodni, és nem igazán van lezárása. Inkább a komédia felé hajlik, de még így sem elég jó.

Artemisia   2017. 12. 28.

Nem találták el a hangulatot,sem az egyensúlyt a horror és a vígjáték elemei között, számomra nem jött át a humor, alig-alig voltak igazán vicces helyzetek.A történet kiszámítható, a film végi harc túl meseszerű volt. A képi világ egész jó, a Michelle Pheiffer és Johnny Depp remekül alakított.Eva Grenn játéka is rendben volt, csak eltúlzott, giccses karaktert kapott.Egyszer nézhető alkotás.

VvV   2016. 05. 17.

Van egy sajátos hangulata a filmnek. Ez valakinek vagy bejön vagy nem. Egyszer azért meg lehet nézni.

Johnny Depp

Eva Green szőke hajjal látható a filmben, ami az eredeti hajszíne.

(Artemisia)

Johnny Depp - Helena Bonham Carter 5. közös filmje.

A film készítési költsége 150 millió dollár volt, a kritikusoktól vegyes értékeléseket kapott.

(Mavil)