88% 1996 szavazat

Kódjátszma

The Imitation Game

2015.05.29 Tomo-chan

Egy szála a világháborúnak, amit nem tanítanak az iskolában és a könyvek is csak ritkán említik meg, pedig sors döntő volt a kód megfejtése. A film igazi dráma, igazán jól sikerült alkotás! A végén lévő emlékállítást is tisztelem, habár ez nem segít ... Több

2015.02.19 gotencha

Nagyon jó film, érdekes a témája. Egyébként is bejönnek nekem a 2. világégés korabeli történetek, de ez felteszi az i-re a pontot. Abszolút megéri megnézni.

2015.11.27 hepa

Cumberbatch a Sherlockot követően egy nagyon felkapott színész lett. Ott is kiválóan tudja alakítani Holmest és valamilyen szinten itt is, mintha abban a szerepben látnánk. Egyszerűen zsenálisan hozza a karaktert. Maga a téma is érdekes, amit feldolgoznak, így nálam az év filmje díjat bezsebelte.

2015.02.10 szamanta

Egyszer nézhető film. Nem volt rossz, de kiemelkedően jó sem. Cumberbatch jól alakított, de én valahogy többre számítottam egy Oscar-jelölt filmtől.

2015.02.13 Pipacska444

Meglepően szépen építették fel a karaktert. Tudva a film végét még mindig vártam a happy endet turingnak.

2015.02.09 kingakosztyu

Benedict már Smaug hangjával nagyon ott volt, de ezzel a szereppel igazán belopta magát a szívembe. Egyszerre tud aranyevő sárkány és összetört zseni lenni.

2020.01.21 TeeRPaaK

nagyon jó film

2015.04.17 smallstar

Benedict Cumberbatch mindent visz, és hatalmasat játszik. Talán az arcberendezése is rásegít, mert valljuk be, felejthetetlen egy-egy fura fejet tud vágni sok esetben. (Talán már Sherlock-ként is ezért voltam érte odáig még ennyi idősen is.) Igazából... Több

2015.01.23 vollai94

Benedict remek volt. A történet érdekes,bár a film tempója lassú. Az Oscaron nem hiszem,hogy nyerni fog,de egyszeri megtekintésre ajánlott háborús dráma.

2015.01.23 fenyone1955

Jó a film ajánlom mindenkinek !

2015.02.27 curtisj755

Végre egy zseniális film!!!!

2015.02.17 hajmasipeter

Cumberbatch nagyon jó benne, de talán ez minden pozitívuma a filmnek. Nem kifejezetten lett érdekes, az amúgy érdekes téma. Megfordítva: ami megfog a filmben, az az igaz történet és a főszereplő valós sorsa. Ezek nem a film érdemei sajnos. Egyébként tisztességes, meg minden, de nem egy maradandó darab.

2015.01.25 antalikdavid

A filmtől nagyok voltak az elvárásaim és meg is kaptam őket :) Sherlock után Benedict itt is kitűnő. Aki nem akciódús értelmetlenségre vágyik, mindenképpen nézze meg ! Nálam 5\5

2015.02.18 GM001

Remek alkotás. Pontosan olyan lett, mint vártam. Cumberbatch még mindig jól hozza a kirekesztett zsenit, Keira Knightley még mindig tud érdekes női karaktert hozni. A többiek is ki tettek magukért. Számomra a film színész meglepetése a fiatal Alant a... Több