A gyilkos

The Killer

2023.12.22 taba

Egy gyilkos rossz napja

Amikor elkezdtem nézni a történetet, azt gondoltam, hogy ez egy „szerethető” bérgyilkos lesz, aki szembesül önmagával és tettei következményeivel. Fassbender azonban egy hidegvérű pszichopatát jelenít meg, aki nem érez lelkiismeret-furdalást, miközben gyilkol. A filmben végig hallani a gyilkos gondolatait narráció formájában, ez kimondottan emelte a film „noiros” hangulatát. Bár látszólag mindent eltervez, a történetben mégis több logikátlanságot lehet felfedezni, ezért (is) a három csillag.

2023.12.11 kaloz44

Sajnos tényleg egy picit vontatott, de a színészi teljesítmények és a képvilág hibátlan.

2023.11.10 lakilúk

Fincher ezúttal sem okozott csalódást, Michael Fassbender pedig remekül adja az elhidegült bérgyilkost. Remek film, nagyon ajánlom mindenkinek. Egy fejvadász ábrázolása, amit eddig még nem igazán láttam sehol. A forgatókönyv, rendezés, alakítások - minden a helyén van.

2023.11.05 Kururuk

Szinte tökéletes, a vége kissé csalódás volt számomra, de ez cseppet sem jelenti azt, hogy egy nagyon jó film, érdemes megnézni.

2023.11.12 Gabor Nemeth

Harmatgyenge

Unalmas, vontatott, fordulatok nélküli sztori. Felesleges volt megcsinálni ezt a filmet.

2023.11.10 Peet

Michael Fassbender tökéleteset ment, ahogy narrálva lett a film, az külön tetszett. Jó a fényképezés, jó a vágás. A közelharcjelenetek, a párbeszédek mind passzoltak. Kifejezetten ajánlott. Ebből jöhetne egy második rész is.