A gyilkos

The Killer

2024.02.12 Réka Pataki

Többet vártam

Szeretem a főszereplőt, ezért néztem meg, de nekem a film nem jött át. Vontatott, néhol unalmas, logikátlan.

2023.12.14 kabel

a nap véleménye

Fincher ismét egy közepes sztoriból kovácsol jót

David Fincher egy remek rendező, azonban igényel egy ügyes forgatókönyvírót, aki tényleg mélyíteni tudja technikai és filmkészítési tudását. Ez történt a Hetedikben, a House of Cards korai évadaiban, illetve a Social Networkben is. Ebből a filmből az... Teljes kritika

2023.11.23 Artemisia

Hidegvér

David Fincher újra trillert rendezett, amihez Alexis Nolent francia író képregénysorozatát vette alapul, a főszerepre pedig a 4 év után először látható Michael Fassbendert nyerte meg. A gyilkos ízig-vérig Fincher-film: a legapróbb részletekig menő pr... Teljes kritika

2023.11.14 Juki-onna

a nap véleménye

Egy filozofáló bérgyilkos

David Fincher filmjeit végigböngészve nem mondhatnám, hogy mindegyik alkotása elnyerte a tetszésemet. Van egy, ami persze mindenki kedvence, amit talán mindenki látott: a Hetedik című film. Ott is egy higgadt gyilkossal volt dolgunk, de abban a filmb... Teljes kritika

2023.11.10 szemtelen

Egy a sok közül

Ahogy a prózai cím is sugallja, a fókuszban szinte teljes egészében egy bérgyilkos áll, akit soha nem neveznek meg, és akit Michael Fassbender alakít jeges intenzitással és porszáraz hanghordozással. Az őszinte gondolatokkal teli elsőrangú gyilkos egy magányos farkas, aki az árnyékban, szerzetesként éli az életét. Hidegvérű, halott tekintetű. Nem hagy nyomot, mindig kesztyűt visel, és úgy szunyókál a munkapadon, mintha műtőasztal lenne. És beszédhangban beszél hozzánk. Mindenre alaposan, aprólékosan megtervezve készül, jógázik, álcázza magát, egyszer azonban a gondosan felépített szakmai élete egy hiba után összeomlik. Személye könyörtelenül brutális, de a személyisége kettőssége, hogy az utcán összefutva egy szimpatikus megjelenés. Spoiler veszély miatt nem lenne korrekt többet elárulni a cselekményről. A rendező, David Fincher gondos alapossággal készített filmje egy precíz alkotás, ami egy véres, de szórakoztató, durva kompozíció egy dühös bérgyilkosról. A ravaszan zseniális – szerintem felső kategóriás – rendezés és alakítások eredménye egy lebilincselő bosszúlázadás, tuti siker lesz a meghűlt vérű nézők körében.

2023.11.10 Tonyka

Nagy nevekben nincs hiány, csak izgalomból és feszültségből...

David Fincher, Michael Fassbender, ez a két név elég volt hozzá, hogy azonnal nekiálljak megnézni. Nem voltak elvárásaim, még a bemutatót sem néztem meg. Minden adott volt a remek kétórás szórakozáshoz. Sajnos nem igazán jött össze. Valószínűleg azt gondolták, hogy a fura hangulat elég lesz. Merthogy erősen a melankóliára építenek. Miközben mindenki egy nagybetűs bérgyilkosos vendettára készül. A történet tucat klisé, említésre sem méltó. Ahogy a karakter sem gurít nagyot. Ryan Goslingra osztanak hasonló szerepeket, a szótlan, kissé fura, de kellően rideg. Antihősünk sem egy szószátyár fajta, a belső monológokat sem írták túlságosan sokszínűre, be kell érjük azzal, hogy többnyire ezek is ismétlések. Nem kellett komoly szövegkönyvet megjegyezni, az biztos. Komótos tempóban ketyeg le a 120 perc. Dinamikáról, pörgésről nem beszélhetünk. Megvallom, az első 25 perc annyira eseménytelen és unalmas, hogy bepislogtam a sötétben. Fassbender nagyon jó színész, ugyan eljátssza a karaktert, de a színészi kvalitásának a negyedét sem használja ki. A maga tempójában, alaposságával tyúklépésben végighalad a rövidke listáján. Be kell érjük némi kíméletlen meghökkentő brutalitással. Jobbat vártam, ha nem is mást, de jobbat, kár érte. Ráadásnak nyitva az ajtó, ha kajálja a nagyérdemű, tuti jön a folytatás.

2023.11.11 Jocpappa

10/6

Ami tetszett: a precizitás, a bérgyilkos filozófiája, mantrái, önigazolása és magyarázatai. Ezen kívül érdekesen van kivitelezve, videoóátékszerű az intró és egyes jelenetek. A film kb. közepéig remekül működik a narráció, jól vannak felépítve a jelenetek. Ami nem tetszett: mindent összevetve egy sokszor látott és pofonegyszerű sztori, elnyújtottan elmesélve. Ezért az összhatás alapján teljesen felejthető, szinte felesleges film lett. Finchertől mélyebbet, maradandóbbat vártam. Sajnos megint Netflixet néztem, ez lett a vége.

2023.11.11 Fikatours_blogger

Rég láttam ennyire fantáziátlan bérgyilkosos történetet. Azt, hogy ellenszenves a főszereplő, még elviselem, de hogy nincs a filmben egy igazi fordulat vagy meglepetés (hacsak az ötlettelen befejezést nem számítjuk annak), az már kiverte a biztosítékot.

2023.11.26 Alexa

Vontatott

Az elején szépen indult, gondoltam, végre egy frissítő szemléletmód. Vártam a katarzist, ami sosem jött el. Valahogy zavaros lett hirtelen az egész, és mégis monoton... Végül is ehhez is kell érzék. Úgy éreztem, hogy bármit is akart a rendező kifejezni, az nagyon nem jön át. Szerintem a bérgyilkosos alapsztoriból sokkal ütősebb filmet is ki lehetett volna hozni. A rendezőtől már volt pár jó film, ami miatt ez felkeltette az érdeklődésem, de úgy tűnik, már ő sem a régi. :( Összességében egy unalmas, vontatott film, amit úgy éreztem, kár volt végignézni. A főszereplő ettől függetlenül remekül játszott.

2023.11.12 Lóri Ádámcsik

Egy kivénült bérgyilkos naplója.

Röviden és tömören. Unalmas, vontatott, érdektelen. Sem a szereplők, sem a történet, sem a rendezés nem volt a helyén szerintem. Elpazarolt idő volt.

2023.11.22 Ahoj poplacsek

Szinte tökéletes

Fincher jót rendezett, Fassbender állati jó a szerepében, Swinton nagyon-nagyon kevés ideig játszik csak, de jó, mint mindig. Igen eredeti szemszögből és hangulatban látjuk egy bérgyilkos következetes „problémamegoldását”, miután valamit elbaltázott, aminek a barátnője is a kárát látja. Nincs pirotechnikai parádé, óriás látványeffektek, toronydaruról lógás meg férfias csihi-puhi, csak prózai és tárgyszerű, szorgalmas és precíz munka. Láthatjuk, hogy egy bérgyilkos élete se fenékig tejfel, és bizony igyekeznie kell annak, aki a hónap dolgozója akar lenni ebben a szakmában is. És a Fassbender által játszott figura igazán elkötelezett és alázatos jó munkásember, akinek belelátunk a sokszor nehéz, sokszor izgalmas és szép munkájába. Csak azért 10/9, nem 10/10, mert egy ilyen filmben, ami ennyire szépen van összerakva, bántóan buta hibának tűnt, hogy az egyik jelenetben az izomagyú harapós házőrzős háznál olyan sokáig hagyta ugatni a kutyát, úgy, hogy közben a kivilágított utcán nem húzódott rejtekhelyre. Pedig nyilván, ha egy gyurmagyurka harci kutyája a kertben parádézva ugat, akkor gyurmagyurka kijön körülnézni. Ettől eltekintve minden patent volt. Az a kevés zene is, ami itt-ott elhangzott.

2023.12.15 Majorkas

Indokolatlanul alulértékelt

Amint kijött, megnéztem, mert vártam ezt a filmet. Tetszett a karakter felépítése, a monológok, a cselekmény, a kezdet és a befejezés is, mondjuk Tilda Swintonnak több szerepet kellett volna adni, de így is jó volt.

2023.11.11 László

Ez mellément!

A filmkészítők úgy mutatják be a főszereplőt, hogy a néző nem fog tudni azonosulni vele, ami miatt végig csak a film szemlélője marad. A filmben kevés az izgalom, de annál több a várakozás, ettől lesz a karakterábrázolás hiteles. Az akciójelenetek és helyszínek maximálisan hitelesek, ami sok alkotásról nem mondható el. A szinkronhangot jól eltalálták.

2023.11.12 stomachh

Jóindulattal is csak egy közepes film. Az eleje jól indul, tetszik a narrálós elbeszélés. De a közepétől úgy az egész érdektelenné vált. Nem érte meg a rászánt 2 órát.