The Nevers

Egy hölgyekből álló csapat a viktoriánus korból különleges képességekkel rendelkezik; könyörtelen ellenségekkel küzdenek, és küldetésük megváltoztathatja a világot. Képességeik sokrétűek, félelmetesek, de van, hogy kellemesek. Amalia True és Penance Adair állnak a magukat csak… Több

Rendező: Joss Whedon
Premier: 2021.04.01. | HBO Max (2021.05.24.)

1. évad (2021) - 10 epizód

KULCSSZAVAK

2023.12.27 Robinson76

Szuper(hős)nők egy korántsem szuper szériában

A viktoriánus Londonban a kitaszítottak saját intézményt hoznak létre a fiatal és otthontalan Érintettek védelmére, amit ők árvaháznak neveznek. Itt mindenki más és más, sokszor igazán szuper képességgel rendelkezik, de ettől függetlenül maguk a karakterek sajnos meglehetősen sablonos formát öltenek. A megvalósítás rendben van, bár kissé szürkés és egyhangú a képi világa, és a epizódok is indokolatlanul hosszúnak érződnek. A színészgárda sem különösebben acélos, és a megfilmesített világ sem túl eredeti, de ettől még szerethető, vagy legalábbis elfogadható. A készítők talán többet is kihozhattak volna a szériából, mert az alapötlet jó, és vannak benne egészen szerethető momentumok, de összességében csak közepesre tudom értékelni.

2022.01.21 jfruzsi97

Teljesen magával ragad a történet az első perctől fogva. (Én abba se tudtam hagyni a sorozat nézését.) Jó a sztori, bunyókkal, természetfeletti képességekkel. Jól vannak kombinálva. Izgalmas és látványos. Ráadásul egy olyan korban játszódik, amit nagyon kedvelek.

2021.04.04 Dresi

Az első rész nagyon jó volt, szerintem megvan az esélye, hogy nagy siker lesz, ha így folytatják.

2021.04.13 lacc

Magába szippantott a sztori, nagyon érdekes volt, alig várom a folytatást.

Annak ellenére, hogy Josh Whedon személyére többször panaszkodtak munkahelyi zaklatás miatt korábbi munkái során, a sorozat készítői nem erősítették meg, hogy a The Nevers forgatásain történt volna ilyesmi. Mindazonáltal a sorozat reklámkampányában nem említették a rendező részvételét a projektben.Szerző: Hupka Adrián

A sorozatot eredetileg Josh Whedon alkotta, azonban 2020 novemberében kilépett a projektből. Helyét Philippa Goslett vette át.Szerző: Hupka Adrián

(2021. 04. 06.)
Penny Dreadful kosztümbe bújtatott X-Men vagy-e?
A The Nevers sokat ígér: olyan sci-fi sorozatot, ahol a viktoriánus kori Londonban élő nők különleges képességekre tesznek szert, ám pont a kiválasztottságuk okán számtalan ellenfelet is szereznek. Az első elkészült félévadban a kosztümös filmek akciófilmesített verzióját kapjuk árvákkal, úri kisasszonyokkal, Dorian Gray-féle ifjú titánokkal és X-M... Több