A polip (1984-1986)

Michele Placido
Barbara De Rossi

NinniP   2022. 11. 20.

A legjobb sorozat

A legjobb, többszörös világbajnok sorozat, ami létezik, ami visszaadja a valóságot és nincs benne boldog vég, mint a legtöbb sorozatban vagy filmben.

F79   2021. 09. 26.

Reménytelen harc a szervezett bűnözés ellen

Ennyire még nem éreztem közel magamhoz a szervezett bűnözés világát. A hollywoodi klasszikus maffiamozik mind-mind csodálatos, feledhetetlen alkotások, de csupán egy ablakot nyitnak egy hétköznapi ember elől elrejtett világra, ahol bepillanthatunk az... teljes kritika»

JRD   2022. 09. 20.

Ha azt gondolod, hogy ez is olyan, mint a Maffiózok, akkor csalódni fogsz. Ez egy igazán kegyetlen sorozat a maffia működéséről, felépítéséről és az ellenük harcoló rendőrök életéről. A teljes sorozatot végig kíséri a nyomasztó halál és félelem és ... több»

Gigi   2016. 12. 28.

Maradandó gyerekkori élmény. A nyomasztó hangulata maradt meg, és az az érzés, hogy milyen szörnyű lehet ott élni, ahol a hatalom, az igazságszolgáltatás és a bűnözés ilyen szinten összekapcsolódik.

drsolomon   2015. 06. 30.

Gyermekkorom nagy kedvence, megható, mélyen ható film. Izgalmas, jól kidolgozott történet. A határtalan kitartásról és emberségről mutat felejthetetlen képet.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Régi klasszikus, az "ikonikus" fajtából. Egy korszak meghatározó alkotása, de a mai ízlésnek kevésbé felel meg. Aki az adott korszak alkotásait kedveli az valószínűleg ismeri, akit viszont a korszak alkotásai nem kötnek le, itt sem kap majd egy szokatlan csodát.

Marka   2019. 03. 23.

Örök kedvenc. Nagyon magával ragadó, tele érzelmekkel. Alapmű a maffiasorozatok között.