Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A halhatatlan gárda (2020)

The Old Guard

Charlize Theron

s76zoolee   2021. 07. 26.

Középosztály...

Pár színészre kíváncsi voltam, ezért esett a választásom a tegnap estét illetően erre a filmre. A film első harmadában feszülten vártam, hogy láthatok-e bármi újat, de itt még csak a színtiszta, klasszikus klisés tömegakciófilmet láttam, a szuper képességű akcióhősökkel együtt is, és nagyon féltem, hogy végig ez vár rám. Aztán lassan, szépen elindult a filmben egy olyan történet, ami végre megkülönböztette az uniform "Szürke 50 árnyalatától". A közepétől már kezdtem élvezni a filmet, és bár itt is voltak klisék, szerencsére akadt bőven velős mondanivalója is. Charlize Theron végtelen szexiségéből nem sokat kapunk, most éppen jókora tököket növesztett, hogy hozza a badasst, de teljesen szerethető marad. Kiki Layne cuki volt, Harry Melling pedig az átlagosnál is idétlenebbül nézett ki. Akinek a szereplése még értékelhető volt, az Matthias Schoenaerts. A nagyon ügyesen terjeszkedő LBTQ szerelmi szál erőltetése számomra túltolt volt, de ehhez sajnos hozzá kell szokni, mert ha kell, ha nem, le fogják nyomni a torkunkon. No comment. A történetre nem tudok túl sok pontot összevakarni, de a mondanivaló átbillenti a zs kategórián a filmet egy kellemes középosztály minősítésbe. Nézhető.

Artemisia   2020. 07. 17.

Halhatatlanság

A Gárda. 4 ember, akik évszázadok óta járják a világot, és a történelem összes háborúját végigharcolták. A vezérük, Andy ősöreg, több ezer éves lehet. Alkalmazkodtak a modern kor kihívásaihoz, a túlélésre játszanak, és igyekeznek rejtve maradni. Al... teljes kritika»

hp   2020. 07. 14.

Alapvetően kellemes meglepetést okozott a film, az előzetes alapján nem voltam benne biztos, hogy megugorja majd a lécet, de abszolút korrekt képregény adaptáció lett, amibe azért férni némi dráma is. Charlize Theron csuklóból hozta a karaktert, kimo... több»

signroll   2020. 07. 24.

Fuh, gyerekek, na ez a legjobb, legütősebb akciófilm, amit az utóbbi években láttam. Zseniális és egy szusszanásnyi időt sem hagy. Csakis jókat tudok mondani róla, de ami a legfontosabb, hogy mindenképpen érdemes megnézni!

stevepisti   2020. 07. 12.

Halhatatlan?

Értem én,hogy egy ilyen drámaibb vonalat akartak ezzel megfogni, megmutatni,de akkor legyen drámai, mert nekem úgy tünt ,hogy nem igazán találta meg a stilusát. Az akció jelenetek tettszettek, a karakterek is jók voltak, sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből az ötletből! Nyitva hagyták a sztorit, hátha a folytatásban többet láthatunk.

Zoltán384279   2021. 05. 17.

Végre nem egy tipikus szuperhősfilm. Nincsenek idétlen ruhák, maszkok... 5 ember, aki tényleg egy szuperképesség birtokosa. És jól használják. Persze sok a klisé benne, de már vagy 20 éve nem láttam olyan filmet, amiben nincs. Egy elmebeteg gazdag ma... több»

Berci   2020. 07. 16.

Nagyon kíváncsi voltam, hogy mi ez a hatalmas hype a film körül, és szerintem valóban túl van lihegve egy kicsit az egész. Ez persze nem jelenti azt, hogy A halhatatlan gárda ne lenne jó film, mindenesetre nálam ez a sztori, ezekkel a karakterekkel nem igazán lépte át az egyszernézhető kategóriát.

A görög mitológia az Andromache névvel a trójai Hektór herceg feleségét is jelöli.

(Artemisia )

Maradtak fenn olyan ókori ábrázolások, melyek az amazon harcos Andromache és Héraklész párharcát örökítik meg.

(Artemisia )

A film nem határozza meg pontosan Andy korát, de a képregényből kiderül, hogy 6732 éves. Ez azt jelenti, hogy idősebb a szkíta és ókori görög kultúrától is, melyek kb. 3000 évre nyúlnak vissza.

(Artemisia )

Andy teljes neve Andromache of Scythia/ Szkíta Andromaké. A szkíták Szibériából érkező ősi nép voltak, művészeti ábrázolásaik gyakori témája volt a női harcoscsoportok. A régészek szerint ábrázolásaik inspirálhatták az amazonokat.

(Artemisia )

Az Andy karakterét ihlető Andomache a mitológia szerint az Amazonok királynője volt.

(Artemisia )

A halhatatlan gárda tehát azon filmek közé tartoznak, amelyeket két dráma között kitöltik az üres teret, nem hagynak maguk után bonyolult érzéseket, csak valami tompa elégedettséget, hogy a világ, lám, mégis helyrerázható. több»