A texasi láncfűrészes mészárlás

Texas Chainsaw Massacre

2022.08.21 BoBamburg

Hát valóban nem nagy durranás, de szerintem még mindig jobb, mint a 2003-as (amúgy remek) remake óta kijött texasi filmek (A texasi láncfűrészes: Az örökség, A texasi láncfűrészes mészárlás: A kezdet vagy a 2017-es bőrpofa). Laza, feszes és pörgős, m... Több

2022.02.19 drg0602

Az eleje nagyon lassú, aztán jön a vérfürdő. Igazán már annyira kegyetlen, hogy elképesztő. A film kétharmada már csak a mértéktelen brutalitásról szól! Darabolás minden perce. A Netflix hozta a formáját, és alkotott egy kegyetlen, brutális horrorfil... Több

2022.02.19 Zoltán383985

Hentes és mészáros

A filmet megnéztem. Szerintem jó lett. Szeretem a trancsírhorror-filmeket, és merem azt mondani, hogy mostanában nem láttam hasonlót. Persze vannak benne butaságok a szereplők tetteit illetően, de ez sok ilyen filmben látható. És persze az is, hogy amikor az áldozat ketté van vágva, lóg a bele, mégis tud valamit csinálni. De ezeket meg kell szokni az ilyen filmeknél. Tetszett.

2022.02.21 rkallai318 Nézhetetlen

Ez valami szörnyen gyenge lett. Elképesztően semmitmondó, nulla karakterek, a történet pedig 2 forintot nem ért.

2022.02.22 Milan391349

Nem volt semmi hangulata, csalódás.

2022.02.20 Lucky04

Szörnyen rossz film. A testvérpár ritka ronda és irritáló. A karakterek bugyuták és unszimpatikusak, a történet meg borzalmas. Teljesen felesleges volt ezt leforgatni.

2023.09.06 R9CK3R Nézhetetlen

Kb a 7. részig (Az örökség) lett volna értelme megcsinálni a filmsorozatot, ehelyett még készült 2 tök felesleges, leírhatatlanul f*s rész, de hogy mi a francnak, azt nem tudja senki. Aki tudja, kerülje el ezt az utolsó részt olyan messzire, amennyire csak tudja, nagyon nagy kár elpocsékolni másfél órát erre a sz*rra!

2022.01.11 gerda

Minden karakter buta. Mintha minden, amit csinálnak, a legrosszabb, amit tehettél volna, ha ott vagy a helyükben. A horrorfilmek manapság egyre nagyobb marhaságok.

2022.03.14 Evok1909

Kliséhegyek, hova legyek?

Időről időre próbálnak egy-egy már jól bevált kultikus filmről még "utoljára" egy-egy bőrt lehúzni (Bőrpofa, hehehe), de ha csak ennyi sikerül, mint jelen esetben, akkor kérdem én, hogy minek? A válasz természetesen a pénz. Mert itt látunk egy nyolcvan perces semmit, egy olyan semmit, ami meg sem próbál többnek látszani önmagánál, egy a Bőrpofára húzott kliséhalmaznál. A cselekmény nem nyújt friss vagy izgalmas dolgokat, a cselekmények kiszámíthatóak, előre tudod, mi fog következni és ki fog meghalni, mi fog robbanni vagy éppen leszakadni. A karakterek minden olyan horrorfilmes hibát el tudnak követni, amit csak el lehet, és hozzá a linearitást sem képes a film megtörni. Ehhez még valami iszonyatosan gyenge és unott színészi játék is párosul, megfűszerezve az amúgy is unalmas karakterjellemekkel. Ezt a filmet csakis azzal igyekeztek eladni, hogy ugye a texasi láncfűrészes meg mészárlás meg minden, de ez ebben az esetben nagyon kevés volt. Senkinek nem ajánlom megnézésre. De tényleg senkinek.

2022.03.05 freeman

Király film.

2022.02.18 quentin

El vagyok ájulva. A vérfürdő, a gyilkosságok, Leatherface, a karakterek és a történet meglepően tökéletesen működött, mert erre nem számítottam, miután a Legendary eladta a filmet a Netflixnek.

2022.02.08 DisziG

Tetszett a tempó, de azt hiszem, egy kicsit több fejlődéssel a következő szintre lehetett volna lépni. Rengeteg ötletet lecsupaszítottak egy sima, gyors történetbe. A gyilkossági jelenetek hatásosak voltak. A buszos jelenet volt a legbrutálisabb.

2022.02.27 Kingi84 Nézhetetlen

Ez mi volt?

Csak azért néztem meg, mert az összes eddigi Texasit láttam, és mindegyik, ha nem is tetszett, de élvezhető volt. De ez? Nem tudom hova sorolni ezt... Nem ajánlom.

2022.02.20 Bugyi Csaba

Hát nem is tudom...

Amit tudok mondani, hogy a buszos jelenet emlékeztetett a Penge első részében levő diszkós jelenetre, ahol zubog a vér. :D Az idős nő úgy volt beállítva, mint Sarah Connor, aki elpusztítja a gonoszt. Úgy érzem, nem igazán jött össze. Számomra a régi Péntek 13-"filmsorozat" 3.-4.-5.-7. része sokkal nagyobbat üt mai napig (zenéivel együtt).