Három egyforma idegen

Három egyforma idegen

Three Identical Strangers
sziazo

Vajon győzedelmeskedhet a nevelés a genetika felett? Meghatározhatjuk életünk alakulását, vagy génjeinkben hordozzuk a lehetőségeket? Mi történne, ha megtudnánk, valahol a nagyvilágban van két másik ember, aki tökéletes másunk?
A film hármasikrekről szól, akiket születésük után… Több

Rendező: Tim Wardle
Forgatókönyvíró: Grace Hughes-Hallet
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.06.13.
Forgalmazó: MoziNet

2022.04.25 BoBamburg

Tökre bírom az ilyen jellegű doku-drámákat, főleg azokat, amik ilyen nagy hatással vannak rám. Képesek végig fent tartani a hangulatot, engem pedig a képernyő elé szegezni. Tényleg csak ajánlani tudom. Szerethető, érdekes film.

2020.03.26 elekm90

Szuper dokumentumfilm három ikertestvér egymásra találásáról, vagyis először így tűnhet, de a témája a találkozást követően jóval túlmutat ezen. A testvérek ugyanis elkezdik keresni a miértekre is a választ. 9/10

2019.07.09 MidoD7

Elég érdekes de valahogy nem tetszett. Maga a film alapja bejön de a megvalósítás kissé unalmas lett. A színészek meg egyáltalán nem nyújtottak semmi maradandót.

2019.06.14 sziazo

Na, hát ez egy egészen különleges darab, igazán megható és lebilincselő alkotás, és egyúttal egy kissé megrendítő is. Ugyanakkor hihetetlen, hogy mennyire a pozitív hangulat lengi át az egész történetet, engem legalábbis nagyon megérintett. Ezt a fi... Több

2019.06.13 Ádám

Na, ez a film nagyon megéri a pénzét és a rászánt időt. Igaz, hogy nem túl pörgős a történet, rá kell egyszerűen hangolódni, de abszolút mély nyomot tud hagyni. Én még nagyon agyaltam a látottakon. Elképesztő sztori!

A film összbevétele 12 320 845 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 140 018 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 193 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Három egyforma idegen Tim Wardle második egészestés dokumentumfilmje. Szerző: hp

A Három egyforma idegent több tucat díjra jelölték a világ legrangosabb filmfesztiváljain, melyek közül 11-et váltott díjra. Kitüntették egyebek mellett a Sundace-en, San Diegóban, Detroitban és Chicagóban is. Szerző: hp

A film világpremierje a 2018. Sundance Filmfesztiválon volt, ahol elnyerte a zsűri különdíját a dokumentumfilmek szekciójában. Szerző: hp

A film kiváló kritikai fogadtatásban részesült. A Három egyforma idegen 168 szemlézett cikket követően jelenleg is 96 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. május). "Szürreális és meglepő. A Három egyforma idegen hatásosan kérdőjelezi meg a valóság és az identitás természetét" - áll a kritikai konszenzusban.Szerző: hp

(2019. 06. 13.)
A kezedet apádtól örökölted. és a bánatodat?
Ahogyan a film egyre összetettebb tudományos és morális problémákat boncolgat, felmerülhet a kérdés, hogy ennek a komplex témának valóban ez a történetmesélős, krimiszerűre hangolt alkotás-e a legmegfelelőbb, legalaposabb feldolgozása, amikor az ikrek sztorija akár egy hosszú újságcikk formájában is közzétehető lett volna... Több

(2019. 06. 21.)
Az elválasztott hármasikrek története egyszerre csodálatos és félelmetes
A Három egyforma idegen felnőttként egymásra találó hármasikrek történetét meséli el egy thrillereket megszégyenítő dokumentumfilm keretei között.
Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 06. 14.)
A Három egyforma idegen egyszerre tesz eleget az oknyomozó újságírás és a vallomás műfaji kritériumainak is Több