Törjön ki a frász!

The Frighteners

Az eredeti elképzelés szerint a film a Mesék a kriptából (1989) című sorozat része lett volna, de Robert Zemeckis (producer) annyira szerette ezt a történetet, hogy önálló filmként szerette volna látni. Szerző: rbernadett

Danny Elfmant annyira lenyűgözte Peter Jackson korábbi filmje a Mennyei teremtmények (1994), hogy felajánlotta, hogy elkészít egy albumot Jackson valamelyik későbbi filmjéhez és úgy írt alá ehhez a filmhez, hogy azt sem tudta miről szól. Szerző: rbernadett

Új Zéland-i helyszínen forgattak, amikor Michael J. Fox úgy döntött, hogy eleget volt már távol a családjától filmezés miatt, ezért visszatér a tévéképernyőre. Ekkor vállalt szerepet a Kerge város című sitcomban.Szerző: rbernadett

Frank Bannister szerepére senki más nem került szóba csak Michael J. Fox. Amikor Peter Jackson és Fran Walsh találkoztak Robert Zemeckis-szel és akkor jött fel a színész neve. Jacksonnak tetszett az ötlet, ezért elküldték a forgatókönyvet Foxnak. Szerző: rbernadett

Michael J. Fox számtalan esetben elrontotta a szövegét, mert John Astin karakterét folyamatosan Doc-nak hívta. (Doc Christopher Lloyd karaktere volt a Vissza a jövőbe című filmben.)Szerző: rbernadett