92% 1992 szavazat

Totál szívás

Breaking Bad

2023.02.28 Informer2

A megoszlás aránytalanságának arculata

Mielőtt bele vágnák egy „in medias res”-szel a drogkereskedelem közepébe, kifejteném két nézőpontomat. A negatív oldala a Breaking Badnek (avagy Totál Szívásnak), hogy a sorozatban megjelenő erőszak, droghasználat és erkölcstelenség elrettentő hatást gyakorolhat néhány nézőre, különösen a fiatalabb korosztályra. Az erőszakos jelenetek és a morális szürkeség, amely jellemzi a karaktereket és az ábrázolt világot, sok nézőt kritizálhat és kellemetlen érzéseket kelthet bennük. Egyesek úgy érvelnek, hogy a sorozat negatív hatással lehet a társadalomra, mivel normalizálja az erőszakot és az erkölcsi szabályok megszegését. Pozitívumok is jellemzik eme remekművet. A sorozat karaktereinek összetettsége és fejlődése kiemelkedő, hiszen a főszereplő, Walter White karaktere kiválóan megjeleníti az emberek általában nehézkes, összetett életpályájának jellemzőit. Az ábrázolt világ a drogkereskedelemben való részvételt és a konfliktusok jelentőségét bemutatja, és sokat taníthat a nézőknek az emberi természet és a társadalom működéséről. Összességében a Breaking Bad egy remekül megírt és előadott sorozat, amelynek jelentős hatása van a modern televíziós kultúrára, és rengeteg olyan értékes tanulságot nyújt a nézőknek, amelyek inspirálóak lehetnek az életükben.

2016.02.19 Lonka

Az első évad még tetszett, érdekes volt, de utána eléggé leült a történet. Vannak olyan részek, amelyekben semmi az ég világon nem történik, a cselekményt nem viszik előre. Elég népszerű sorozat, de számomra eléggé unalmas.

2017.12.09 Greeta

Kedveltem jó sorozat volt. Egy dolgot nem tudtam csak összerakni magamban. Minek kellett a fiú karaktere? Olyan semmilyen volt végig, hogy borzalom.

2019.02.03 Timcsi

Végig néztem a teljes sorozatot, voltak benne jobb és kevésbé jó időszakok. Összességében nem kiemelkedő, közepes, de Bryan Cranston miatt 4 csillag.

2018.02.07 TribeBubu

Biztosan jó sorozat, mert rengetegen dicsérik és egy raklap díjat besöpört, de én a pilotot is alig bírtam végignézni. Valahogy nem tudott lekötni és az alapján, amit hallottam róla, nem is nagyon érdekel.

2020.01.11 petraszab

Nagyon érdekes sorozat volt, aminél engem inkább a lélektana fogott meg.

2021.05.23 stewie_griffin_2005

A harmadik évad nekem kicsit uncsibb volt, de amúgy szerintem jó sorozat. A karakterek jellemfejlődése (főleg Walteré) jól van bemutatva. A színészek nagyon jók, kár, hogy nem lettek olyan népszerűek a sorozat után. Én egyébként angolul néztem felirattal, szerintem jobb, mint a magyar hang. Összességében 9/10 pontos.

Feketelista
2010
Hol nézheted: TV
Elit

2015.05.15 Syracuse

A mostanában felhypeolt sorozatok közül szerintem ez az, amit tényleg érdemes megnézni mindenkinek, nem csak a kémiásoknak. :D Bár vannak benne néhol üresjáratok, az egész sorozat folyamán egyetlen olyan epizód volt, ami nem vitte előrébb a cselekmén... Több

2016.09.13 Bob

Azon csodálkozom, hogy senki nem írt arról, milyen sok poén van ebben a sorozatban. Értem, hogy miért nevezik drámának, de azért én a krimin és thrilleren kívül a vígjátékot is feltüntetném, ha már ilyen sokat felsorolnak. :) Az első évad elég lassú volt (mint azt sokan írják is), de utána beindul.

2016.04.02 Annuska

Most fogom ledarálni az utolsó évadot! Hát nekem anniyra nem tetszett! Nem is tudom miért nem kaszáltam el. Igazából vártam, hogy jó legyen, ahogy mondták. Az eleje még jónak indult, de utána eléggé leült a sztori kb. semmi sem történt.

2017.01.19 Gábor Rózsa

A legjobban az jellemzi ezt a sorozatot, hogy aki nem nézett sorozatokat az is simán függővé válik. Az általános kis, "mimóza papucs" kémia tanárból kibontakozó bűnözővé válás a maga természetében lehengerlően izgalmassá és szerethetővé teszi. Pil... Több

2019.01.04 szabomarc

Nekem nagyon tetszett, megértem a pozitív véleményeket a sorozattal kapcsolatban. Jól kidolgozott karakterek, jó színészekkel, jó történettel. Kell ennél több?

2022.12.13 Filmimado

Egyszerűen zseniális

A Breaking Bad, nos, enyhén fogalmazva: zseniális. A cselekménye számomra kifogástalan: rengeteg ikonikus karakter, osztályon felüli alakítással körítve. Az egész sorozat egy műremek, amelyet magasan ajánlott megnézni.

2020.10.08 HannaK

A legjobban és legmélyebben ez a sorozat járja körül a témát. Érdekes volt a tanult középiskolai tanár és link fiú párosa.