Az amerikai birodalom bukása (2018)

La chute de l'empire américain

thomino   2019. 08. 25.

Nem egy könnyű darab, rá kell hangolódni, és a történetről sem mondható, hogy éppenséggel pörgős lenne, de szerintem érdemes vele "megküzdeni", én még azért most is rágódom a láttottakon, pedig nem az a megdöbbentő darab.

KATE   2019. 08. 22.

Nem tagadom, én már a címétől is egyszerűen felvontam a szemöldököm, valahogy túl hangzatosnak tűnt, és félő volt, hogy nincs is mögötte igazán tartalom. De mindezek ellenére a sztori igencsak ütősre sikeredett, amelybe remekül illeszkednek a jól megírt karakterek. Na, ilyen filmből kellene még több a jövőben!

Bulki   2019. 08. 17.

Emlékezetes párbeszédek, társadalomkritika, hullámzó hangulat és feszültség. Sok mindent belesűrítettek, ennek ellenére szépen egyensúlyozik a film a krimi és a vígjáték határán.

Scanian   2018. 12. 24.

Elég valószínűtlen a film cselekménye, de üsse kő, legalább nem közhelyes. Az a tipikus "kár lenne kihagyni" film.

Ám mégsem válik kiemelkedő filmmé, mert Arcand igyekezete egy ponton túl didaktikus konyhamoralizálássá fakul. több»

Kanadai, ami már önmagában kuriózum a hazai mozik palettáján. Akciódús, sajátos humorú mozi, melyben jut helye a moralizálásnak, a szerelemnek és a boldogságkeresésnek is. több»

A filmciklus első két részével ellentétben az Amerikai birodalom bukásában Rémy Girard-t nem egy egyetemi professzor, hanem egy egykori elítélt szerepében láthatjuk.

Az Amerikai birodalom bukása Denys Arcand 1986-ban indított filmciklusának harmadik része (Az amerikai birodalom hanyatlása, Barbárok a kapuk előtt - 2003).

Benoît Brière és Gaston Lepage az 1996-os Joyeux Calvaire után ismét Denys Arcand rendezővel dolgozott együtt.