A magas ősz férfi társat keres

A magas ősz férfi társat keres

Un profil pour deux
Berto49
Pierre Richard

Pierre egy özvegy, nyugdíjas férfi, aki már két éve nem hagyta el a házát. Lánya felbérel egy fiatal férfit, Alexet, hogy tanítsa meg apjának a számítástechnika alapjait. Pierre az interneten megismerkedik egy nővel, akit rabul ejt a férfi romantikussága, és meg is beszélik… Több

Forgatókönyvíró: Stéphane Robelin
Ország: Ausztria, Németország, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2017.06.01.

2022.06.30 Dorkateo

Pierre Richard-ra úgy emlékszem, mint a világ legsármosabb ügyetlen férfijára. Mára ebből csak a szemei maradtak. A film is ilyenre sikerült, apró kis nüanszok, helyzetkomikumok sora lazán felfűzve. Az "elmegy" kategóriába tenném.

2017.09.15 Berto49

A magas szőke férfi az elmúlt évtizedek során felismerhetetlenné öregedett, legalábbis számomra. A közkedvelt Pierre Richard ennek a filmnek az elején egy megkeseredett, a gyászába begubódzott nagyapát alakított, aki a vélt agorafóbiája miatt már két... Több

2018.02.15 Deku

Nekem ez a fajta film nem is kicsit elvont. Gyakorlatilag semmi olyan érdekes pillanata nincs a filmnek ami szerethetővé tenné. Sőt szerintem ez inkább irritáló történet szempontjából.

2021.02.01 De Matt

Értékes, érdekes film az életről

Nekem személy szerint nagyon tetszett a film, több okból is. Habár nem egy szuperprodukció, meglepően jó és humánus történet arról, hogy egy idős, magára hagyott ember hogyan képes kivirulni egy kis segítséggel, odafigyeléssel. A filmben egyszerre ott van az életöröm és a bizonytalanság, de egyértelműen az öröm diadalmaskodik. Hatalmas teljesítményt nyújt az idős Pierre Richard, akit egy másfajta műfajban ismertünk meg, de ez a mostani annál sokal tartalmasabb...

2017.04.13 MiAzAki

Pierre Richard filmjeit mindig is bírtam, nagy fazon az öreg, és ahol ő felbukkan, ott a humor is garantált. Nekem bejött a film, nem olyan harsány, mint a hollywoodi vígjátékok, de épp ez tetszett benne. Merem ajánlani!

A film 6 425 317 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 999 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film francia címe beszédes: Une profil pour douche - Egy profil kettő (ember)nek. A magyar változatban viszont Pierre Richard ikonikus filmjére utalnak, a Magas, szőke férfi felemás cipőben c. 1972-es vígjátékra.Szerző: Dorkateo

Pierre Richard egy interjúban az általa alakított karaktert Cyrano de Bergerac 17. századi francia íróhoz hasonlította. Szerző: hp

Fanny Valette egy másik tervezett filmjéhez szerződött. Mivel a projekt végül nem valósult meg, Robelin felkérte Valette-t, hogy vállaljon szerepet A maga ősz férfi társat keres című vígjátékában. A színésznő örömmel tett eleget a felkérésnek. Szerző: hp

Pierre Richard elmondta, hogy a forgatókönyv elolvasásakor nagyon megtetszett neki az általa alakított karakter változása (ahogy egy idős, a világtól elzárkózott ember visszatalál az élet örömeihez), ez volt a döntő érv abban, hogy elfogadja a szerepet. Szerző: hp

(2017. 06. 01.)
Pierre Richard még öregesen óvatos léptekkel is el képes vinni a hátán egy filmet. 60/100 Több