Kaliforniai rémálom

Under the Silver Lake

Vox.hu
2018/08/24

Értékelés: 6.5/10
David Robert Mitchell izgalmas rendező, aki csinálhat bármit, mivel a Valami követ úgy újította meg a horror műfaját, hogy azzal beírta magát a filmtörténetbe. A gigantikus – és sokak számára semmiből jött – siker minden bizonnyal nagy teher egy fiatal rendezőnek, és bizonyára ezzel párhuzamosan nőtt a művészi ambíciója is Mitchellnek, így igencsak szabadon eresztette magát harmadik egészestés nagyjátékfilmje, a Kaliforniai rémálom létrehozása során. Ez pedig egyben a legnagyobb erőssége, de egyúttal legnagyobb gyengesége is a műnek. Több

Artsomnia
2018/08/30

Ha szeretted a Homár című filmet és el tudtad fogadni annak világát és irracionalitásával együtt tudtál azonosulni valamely szereplővel, hajrá! Kicsit összetettebb a szimbolikája, mint az Anyám!-nak, de cserébe nem annyira brutális. Ha szereted Lynch világát, ki ne hagyd! Több

MovieAddict
2018/08/30

Értékelés: 7.5/10
Nem kevés kérdést fog felvetni, a közel 2,5 órás mű, annak, aki megtekinti, ugyanis teljesen szürreális a látványvilág és cselekmény is. Több

Supernatural Movies
2018/09/07

Többszöri megtekintés után meg talán jobban összeáll majd a kép, és megvilágosodunk, ahogyan Sam is. Csak aztán nehogy elraboljon minket a Csövesek Királya. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!