Szellemirtók: Az örökség

Ghostbusters: Afterlife

2021.11.19 Holló

Elmondhatatlanul nagyon vártam az új Szellemirtókat, ugyanakkor tartottam is tőle, hogy nagyon elszrúják majd a folytatást. Szerencsére nem ez történt, Jason Reitman pedig méltó negyedik részt kanyarintott az egész franchise-hoz, ami méltósággal nyúl az alapanyaghoz. Én csakis ajánlani tudom, gyerekek. Üljetek be rá mielőbb!

2021.11.23 stif

Kövezzetek meg, de én nem láttam a korábbi Szellemirtók filmeket. Egyiket sem, viszont ez a film most nagyon meghozta hozzá a kedvem. Tetszett, hogy az új rész úgy csatlakozott rá a korábbiakra, hogy minden könnyen értelmezhető volt. Nem egy "elitist... Több

2021.11.22 Tomi

Én egyszerűen nem tudtam betelni ezzel a filmmel, annyira irtó jól meg "csinálva" az egész úgy, ahogy van. Reitman öröksége nagyon jó kezekben van, és szerintem érdemes lenne tovább bővíteni ezt a világot, bárki, bármit is mondjon!

2021.11.20 András

A mai filmiparpból továbbra is hiányolom az eredetisége, sajnos ezen az új Szellemirtók film sem segít, ettől függetlenül viszont nagyon is eredeti film önmagában. Kár, hogy nem ez készült el a 2016-os változat helyett...

2022.01.27 Lóri Ádámcsik

Retró új köntösben

Nagyon szórakoztató volt látni, ahogy összehozták a 80-as éveket és a modern kort. A történet jó, a szereplők nagyon eltaláltak, jók az akciójelenetek, sok a poén, nem erőltetett és végig leköti a figyelmet. Akik szerették a régi Szellemirtók-filmeket, azoknak kötelező darab.

2021.11.24 Péter Fazekas

Tartottam, hogy csalódni fogok, de elég jó film.

2021.11.18 macuska

Nagyon adtam az új karaktereket, tetszik az új design, az új világ...eszméletlenül jól sikerült az Örökség. Nem mondanám, hogy kizárólag lerója a tiszteletét az eredeti filmek előtt, hanem egy remek folytatás is.

2022.01.16 himi85

A Szellemirtók újraindítása nem több egy korrekt bemelegítésnél

Az eredeti Szellemirtók-filmek rajongójaként nagyon vártam ezt a mozit, s számomra felemás lett a végeredmény. Kétségtelen, hogy nagy része nosztalgiázás és tisztelgés a régiek előtt, ami jól is áll a filmnek, de szerintem tizenéveseknek átadni a stafétát nem túl jó ötlet. Értem én, hogy az ifjúsági kalandhorrorok reneszánszát éljük (lásd Stranger Things, Az stb. ), de elfogadva a régi filmek szabályrendszerét, túlságosan gyerekes megoldás néhány random tinire bízni a szellemirtók komoly feladatát. A film hossza a rövid sztorijához képest túlságosan elnyúlt, sok az alapozás, kevés a kaland és kevés a poén, sok dolog túl egyszerűre és túl bugyutára lett megírva. Mindezek ellenére kellemesen szórakoztat, a hangulata néhol megidézi az eredetit, de mindenhol érződik rajta, hogy lehetne jóval több is. A fiatalok édesek, könnyen megkedvelhetőek, Paul Rudd néhol vicces, néhol már túl bárgyú, de őt mindig jó látni. A franchise újraindításaként korrekt bemelegítésnek elmegy, remélem a folytatások nem lesznek ennyire összecsapottak. 6,5/10

2022.01.23 pj19

Nekem kifejezetten tetszett ez a film. Nyugodt, a 80-as éveket adta vissza. Jók a gyerekszereplők is. Én nem láttam az eredeti, 1984-es filmet Bill Murray-vel, de lehet, hogy meg fogom nézni. Ajánlom mindenkinek, egy könnyed, szórakoztató kis mozi!