Apollo-10,5: Űrkorszaki gyerekkor

Apollo-10,5: Űrkorszaki gyerekkor

Apollo 10 1/2: A Space Age Adventure

A felnőtté válás története a texasi Houston külvárosában játszódik 1969 nyarán, az Apollo-11 történelmi holdraszállásának ideje táján.

(hp)

Premier: 2022.03.13. | Netflix (2022.04.01.)

2022.05.21 Kezdő_kritikus

Gyermekkorunk csodái

Üde színfolt ez az animációs film a Netflix kínálatában, amit mindenkinek érdemes megnézni, aki szívesen gondol vissza gyermekkora csodáira, örömeire. A történet a 60-as évek Houstonjában játszódik, ahol minden az űrhajókról és űrhajósokról szól, min... Teljes kritika

2022.04.03 WaldyxMan

Nosztalgia és szórakozás. Az animáció nagyon jó, Richard Linklater forgatókönyve és rendezése pedig tökéletes. Adjuk hozzá a színészeket és máris megvan egy jó film. Lehet, hogy azért, mert az adott korszakból származom, de nekem ez tetszett. Adjatok neki egy esélyt.

Richard Linklater azt tervezte, hogy élőszereplős filmet készít, de ehelyett a szombat reggeli rajzfilmek által befolyásolt animációs stílus mellett döntött, az animáció játékos jellege miatt. Az 1960-as években a texasi Houstonban készült filmeket használták fel a kutatáshoz, néhányat a produkcióban is felhasználtak.Szerző: Hupka Adrián

Richard Linklater eredetileg 2004-ben találta ki a film alapkoncepcióját.Szerző: Hupka Adrián

(2022. 05. 09.)
Óda '69 szelleméhez
Richard Linklater új filmje olyan, mintha egy idős bácsi mesélne 1969-ről: kicsit komótos, néhol unalmas, szétszórt és feleslegesen túlnyújtott, de megvan a sajátos bájuk és varázsuk a Holdra szállás időszakát feldolgozó történeteknek, melyeket a rendező gyerekkori élményei inspiráltak. Több