Nem

Nope

A film összbevétele 114 058 660 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 549 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 42 476 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jordan Peele akkor írta a film forgatókönyvét, amikor a COVID-19-es világjárvány miatt szinte mindenhol leállították a filmforgatásokat.Szerző: Kóborló

A filmbéli Jupe irodájának az asztalán egy nagy fémolló látható, ez egy utalás a rendező Jordan Peele korábbi, 2019-es Mi című filmjére.Szerző: Kóborló

A film rendezőjét olyan filmek ihlették meg ennek a filmnek az elkészítésében, mint az 1933-as King Kong, az 1977-es Harmadik típusú találkozások, az 1993-as Jurassic Park és a 2002-es Jelek.Szerző: Kóborló

Ez az első horrorfilm, amit IMAX kamerákkal forgattak.Szerző: erahurka

Onnantól, amikor Ricky (Steven Yeun) azt mondja a filmben, hogy "különleges látványosságban lesz részünk egy órán belül", pontosan egy óra van a filmből a stáblistáig.Szerző: erahurka

A négy fény (a trailerben 1:03-nál látható) egyezik egy olyan jelenség leírásával, amelyet a Utah állambeli sivatagban lévő Sherman "Skinwalker" Ranchen láttak, egy paranormális eseményekkel összefüggésbe hozott helyszínen.Szerző: csd

A film trailerének és Super Bowl LVI reklámjának megjelenése után a nézők elkezdtek elmélkedni arról, hogy a film egy idegen invázióról szólhat majd.Szerző: csd

A forgatás 2021. június 7-én kezdődött Los Angelesben.Szerző: csd

A filmet maga Jordan Peele jelentette be hivatalosan az Instagramon 2021. július 22-én.Szerző: csd

A film egyik főszerepét Jesse Plemonsnak is felajánlották, az ütemezési tervek miatt azonban nem tudta vállalni a felkérést.Szerző: csd