Nem

Nope

Supernatural Movies
2022/08/17

Harmadik típusú találgatások
Csodáljuk a látványosságot. A látványosságot, amelyet azért kreálunk, hogy aztán kiárusíthassuk. Azért fizetünk, hogy a részévé válhassunk. Azért akarunk a részévé válni, hogy minket is csodáljanak. Több

KULTer.hu
2022/09/08

Cirkuszt és cirkuszt a népnek
Jordan Peele legújabb horrorja már nem a rasszizmust veszi célba, hanem egy Spielberget is lepipáló óda a mozizás élményéhez, arról, hogy hogyan babonáz meg minket újra és újra a szórakoztatóipar és a látványosságok hajszolása. Több

filmtro.hu
2022/09/11

Földiekkel játszó égi tünemény
Egy sci-fi, ami nem illik bele az olcsó, klasszikus ufós filmekbe. Valahol a Harmadik típusú találkozások és az Érkezés közé tehető, látványos, izgalmas, jól felépített és folyamatosan fenntartott feszültséggel operáló, nagybetűs MOZI. Habár földönkívüli létformákról szól, középpontjában mégsem a puszta látvány, vagy az ufókaland áll, hanem az emberek, és egy olyan mozihangulat, amelyet leginkább csak a western műfajban lehet így átélni. Mindezt nyakon öntötték egy adag mögöttes, metaforikus jelentésárnyalattal is, amit ha észrevesz a néző, akkor örül neki, de ha nem ismeri fel, akkor is megállja a helyét az élmény, amit kap. Több

Kortárs Online
2022/09/15

A komikusból ünnepelt horrorrendezővé érett Jordan Peele legújabb filmje nyugtalanító atmoszférája és baljósan kimért tempója ellenére nem annyira nyomasztani, mint inkább elgondolkodtatni akar. Az allegorikus jelentésrétegek között viszont elszivárog az épkézláb mondanivaló. Spoileres kritika. Több

Roboraptor
2023/04/29

Nagy eséllyel nem erre számítottál Jordan Peele-től, de pont ez teszi különlegessé új filmjét, a Nemet. Egy grandiózus gondolatjáték a társadalom látványimádatáról és kizsákmányoló természetéről, ami visz magával. Több

Vox.hu
2023/05/16

Jordan Peele, a horrorok Spike Lee-je maga mögött hagyta a társadalomkritikát, inkább Steven Spielberg és/vagy a korai M. Night Shyamalan babérjaira tör. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!