Úszó erőd (1992)

Under Siege

uniterra   2022. 05. 23.

Segal régebbi filmjeiben még érdekesek voltak a verekedős jelenetek. A sztori színtiszta B-kategória, a megszokott fordulatokkal. Segal mindig hős, Segal mindig nyer, a nő mindig csinos. Ennél többre nem is nagyon emlékszem. Viszont, ha ilyen filmet akarok nézni, tudom mire számíthatok, pont ez benne a jó.

Sabnock Sanatory   2021. 01. 31.

Tommy Lee Jones mint rosszfiú hihetetlenül béna megoldás, Segal itt már lejtmenetben, Erika Eleniak villant, ami szemet gyönyörködtető, de úgy nagyjából ennyi. Semmi olyan, amiért érdemes lenni, elővenni, leporolni és újra megnézni! Közepes és teljesen átlagos.

Norbert93   2018. 07. 19.

Steven Segal kevés filmjeinek egyike, amit végig is tudtam nézni. Egyszerű, de nem rosszul megírt sztori, tipikus B kategóriás akciófilm. Mint színész itt is pocsék volt, de még itt volt minimális arcmimikája is.

drg0602   2020. 02. 23.

Szerintem nem rossz film, kellemes kikapcsolódás, ami Steven Seagal és Tommy Lee Jones szereplésével még simán nézhető mai szemmel is. Jó történet, látványos harcművészeti jelenetek, jó film szerintem.

MrBlond   2015. 10. 31.

Talán ez a legismertebb seagal-film, ami a többiehez képest jobb is egy fokkal, föl van javítva a remek Tommy Lee Jonesszal, és a felejthetetlen tortás jelenettel.

ZiggityZag   2015. 08. 23.

Én bírom ezeket a filmeket, amikor egy szakácsból előbújik a titkos fegyver, elbújik a fagyasztóban, aztán mindenkit kinyír. Pihentető, nem kell gondolkozni rajta.

Guszti   2015. 12. 03.

Seagalnak nincsen sármja még a legsikerültebb filmjeiben sem. Ennél csak rosszabb filmjei vannak, de egyedül Erika Eleniak formás vonalai voltak csak élvezhetőek benne. Az akció átlagos, a sztori átlagos, Tommy Lee Jones alakítása ciki. Ha belegondo... több»

A filmben 65 színész halt meg.

(Norbi)

A forgatás 1992. március 2. és 1992. május 19. közt zajlott.

William Strannix gépfegyvere egy Heckler & Koch P7.

Az eredeti cím Dreadnought lett volna, ami egy kifejezés a csatahajókra.

Gary Busey és Tommy Lee Jones is Texasból származik.