Út a vadonba

indingo   2017. 04. 10.

Remek kis film volt, nagyon tetszett. Itt még Kristen Stewart is mennyire természetes és manír mentes volt. Hirsch nagyon jó választás volt a főszerepre.

Deku   2017. 07. 23.

Szerintem nagyon elnagyolt film lett. Egyáltalán nem éreztem úgy a film alatt, hogy bármi hitelesség lenne benne. Kristen Stewart itt is csak esetlenül téblábol.

Orosz István   2017. 07. 18.

Tudom igaz történet meg minden, de filmként számomra nem igazán remekelt. Szép tájakon vezet végig a film meg minden de akkor is, nekem csak egy átlagos történet, egy kalandvágyó fiatalemberről, akit a szeszélye vitt a sírba.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Megejtően szépen fényképezett, minden jelenetében "kijátszott", sajátos-vándorremetés road-movie egy valós fiatalemberről, akit a wikipédia "American adventurer", "amerikai kalandor"ként aposztrofál. Inkább úgy fogalmaznék, kalandvágyó, a civilizációtól és részben saját családjától megcsömörlött, tehetséges fiatalember a főhős, aki onnan és azok elől is menekül, ahol és akik befogadnák, velük együvé tartozónak tekintenék...ha ő ezt hagyná. Menekül és háborúba keveredik a "dicső" (copyright Petőfi) ám sokszor zord, kegyetlen természettel. Sean Penn biztos kézzel, kicsit talán "ráérősen" rendezi a darabot és főhősét. Emile Hirsch szellemileg-fizikailag egyaránt kimagaslót alakít. Minimum egy Oscar-jelölés járt volna neki ezért, de 22 évesen úgy látszik, nem egykönnyen adják még a jelölést sem. Hal Holbrook, ebben, közel a 80-hoz, egy átlagos bölcs-jóságos-öregember szerep eljátszásáért legalább megkapta a jelölést...

Fahéjgolyó   2016. 10. 13.

Nagyon kalandos film, folyamatosan megy előre a történet, de láthat hogy különböző részekből épül fel, és mindegyikre hagy elég időt, hogy a néző feldolgozza. Szépek a helyszínek, jó a főszereplő alakítása, mindenképp látni kell egyszer.

A film Jon Krakauer azonos című regénye alapján készült.

A filmben az a férfi vezeti a furgont, aki utoljára látta élve Christopher McCandlesst.

(Menyét Ibolya)

Mikor rátaláltak Christopher McCandless holttestére, az mindössze harminc kilós volt. A karaktert alakító színész, Emile Hirsch nagyon lefogyott a szerep kedvéért, mindössze 52 kilós volt.

(Menyét Ibolya)