Vasököl

Vasököl

Real Steel

Charlie Kenton régen ünnepelt bokszoló volt, ma azonban már az emberfeletti erejű acélrobotok a ring sztárjai. Charlie jobb híján üzletkötőként keresi kenyerét, ám bevételei a hulladékfémekből csak az utazást fedezik, hogy eljusson a meccsek helyszínére. Helyzete kilátástalan, adósságot… Több

Rendező: Shawn Levy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, India
Premier (HU): 2011.10.06.

2023.07.20 Recensor

Egy élvezetes Hugh Jackman film

Az Éjszaka a múzeumban filmeket is rendező Shawn Levy a 2011-es Vasököllel bizonyította, hogy az akciófilmek világában is megállja a helyét mint rendező. A főszerepet Hugh Jackman kapta, partnere pedig a filmben a gyönyörű Evangeline Lilly. A Vasököl egy olyan jövőbeni világot mutat meg, melyben 2-3 méter magas, hatalmas robotok léteznek, és ezeket távolról irányítva tartanak látványos összecsapásokat, küzdelmeket (szabályos ringekben) Amerika-szerte. Az érdeklődés minden nagyvárosban hatalmas, és beszáll az egészbe Charlie Kenton is (Hugh Jackman), a bukott korábbi bunyós (bokszoló). Ezúttal azonban vele van fia is, akire vigyáznia kellene az adott nyáron (amikor a bajnokság zajlik). Egyszerre kell tehát megküzdenie saját robotharcosának előrejutásával és tulajdon fiával kialakult konfliktusával. Szerintem ez egy nagyon jó alaptörténet, amit Levy ügyesen meg is csinál filmjében számtalan izgalmas, olykor megható jeleneten keresztül. Régi kedvence ennek az ogrénak ez a film, melyet sokszor megnézett. Értékelésem: 85%.

2017.12.30 indingo

Picit olyan Disney mese érzések volt mikor néztem. A félárva kisfiú összebarátkozik konok édesapjával, tök véletlenül találnak egy robotot, amely szétver mindenkit.

Milyen filmeket csinálnak mostanában,te jó ég! Én Rocky filmeken nőttem fel,és Tysont láttam boxolni,Lennox Lewist,és most itt van ez a valami? Ejnye!

2017.12.13 Yosihiro

Nagyszerű film. H Jackman a "farkas" ebben a szerepben is nagyot alakít. Jol áll neki ez a szerep én még egy folytatást is el tudtam volna képzelni. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2015.07.30 dulkap

Abszolút nézhető a film, nekem tetszett. A történetből kihozták amit lehet mindezt úgy, hogy ízlésesen és megfelelően adagolták, az akciót, az érzelmekkel és egy csapatnyi humort. Technikailag teljesen rendben volt és a zene választás is tökéletes vo... Több

Az egyik jegyszedőt a magyar származású Mary Magyari alakítja.Szerző: Bogi87

Abban a jelenetben, mikor Noisy Boy és Midas küzdenek, a One Man Army hallható Prodigy és Tom Morello előadásában. Eredetileg egyébként ez a Spawn-ban volt benne. Szerző: Bogi87

A betétdalok túlnyomó többségének műfaja rap. Szerző: Bogi87

Atom modelljének a kezét rádió-távirányítással mozgatták.Szerző: Bogi87