Vasököl

Real Steel

2023.07.20 Recensor

Egy élvezetes Hugh Jackman film

Az Éjszaka a múzeumban filmeket is rendező Shawn Levy a 2011-es Vasököllel bizonyította, hogy az akciófilmek világában is megállja a helyét mint rendező. A főszerepet Hugh Jackman kapta, partnere pedig a filmben a gyönyörű Evangeline Lilly. A Vasököl egy olyan jövőbeni világot mutat meg, melyben 2-3 méter magas, hatalmas robotok léteznek, és ezeket távolról irányítva tartanak látványos összecsapásokat, küzdelmeket (szabályos ringekben) Amerika-szerte. Az érdeklődés minden nagyvárosban hatalmas, és beszáll az egészbe Charlie Kenton is (Hugh Jackman), a bukott korábbi bunyós (bokszoló). Ezúttal azonban vele van fia is, akire vigyáznia kellene az adott nyáron (amikor a bajnokság zajlik). Egyszerre kell tehát megküzdenie saját robotharcosának előrejutásával és tulajdon fiával kialakult konfliktusával. Szerintem ez egy nagyon jó alaptörténet, amit Levy ügyesen meg is csinál filmjében számtalan izgalmas, olykor megható jeleneten keresztül. Régi kedvence ennek az ogrénak ez a film, melyet sokszor megnézett. Értékelésem: 85%.

Milyen filmeket csinálnak mostanában,te jó ég! Én Rocky filmeken nőttem fel,és Tysont láttam boxolni,Lennox Lewist,és most itt van ez a valami? Ejnye!

2017.12.30 indingo

Picit olyan Disney mese érzések volt mikor néztem. A félárva kisfiú összebarátkozik konok édesapjával, tök véletlenül találnak egy robotot, amely szétver mindenkit.

2017.12.13 Yosihiro

Nagyszerű film. H Jackman a "farkas" ebben a szerepben is nagyot alakít. Jol áll neki ez a szerep én még egy folytatást is el tudtam volna képzelni. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2015.07.30 dulkap

Abszolút nézhető a film, nekem tetszett. A történetből kihozták amit lehet mindezt úgy, hogy ízlésesen és megfelelően adagolták, az akciót, az érzelmekkel és egy csapatnyi humort. Technikailag teljesen rendben volt és a zene választás is tökéletes vo... Több

2017.07.18 Deku

Habár Hugh Jackman-ről egyből a Rozsomák jut eszébe mindenkinek, szerintem ez is egyike a legjobb filmjeinek. A történet nem túl bonyolult de itt ez nem is hátrány. Egyszerűen fantasztikus.

2018.11.11 Norbert93

Teljesen igaz a szlogen amivel reklámozták a filmet: A Rocky robotokkal. A kukás robot diadalmenete már inkább mesebeli, de nyilván egy "majdcsak" családi filmről beszélünk. A végén Hugh Jackman szárnyalása sikeresen a tetőpontjára vitte a filmet, nagyszerű alakítás volt tőle.

2023.03.18 kabel

Bugyuta bokszolás

Nehezen tudtam túltenni magam ezen a lyukas történeten. Valahol mélyen van egy megható történet egy apa-gyerek kapcsolatról, de ez olyan mélyen bújik a bugyuta robotbokszolásban, hogy szinte nem is éri meg kiásni. Na jó, menjünk bele, a robotbokszolásnak semmi értelme sincs. A boksz célja az ellenfél lefárasztása, reflexei felismerése és kihasználása. A robotbokszban ezek mind nem jelennek meg, hisz egy gép nem tud elfáradni, mozgása előre megírt, és nincs taktika, csupán programozás, amit nem emberi tudás tud csak kihasználni. A film végén hangosan nevettem, hisz lehetetlen, hogy egy kisebb, egyszerűbb robot emberi taktikával le tudjon győzni egy nagyobb, intelligensebb, gyorsabb robotot, ami nem mellesleg képes anélkül ütni, hogy a teljes karját mozgassa, ezzel pedig kb. ezerszer gyorsabb bármelyik ellenlábasánál. Annyira a dilettantizmus üvöltött az egészből, hogy a filmet csak azoknak ajánlom, akik szeretik kikapcsolni az agyukat, vagy kedvenc filmjük a Transformers.

2019.06.16 Ms. Akárki

Hugh Jackman miatt néztem csak meg a filmet és ha nem ő lett volna a főszereplő tuti végig se néztem volna. Allig van benne cselekmény és ha van is benne pár érdekes mozzanat, az is nagyon kiszámítható. Az apa fia jelenetek is sokszor szinte irritálóak voltak. A robotbunyók viszont nagyon látványosak és klasszak a zenék.

2020.07.19 sptt

Vannak azok a tipikus hollywoodi filmek, amelyek egy percre sem tudják lekötni az embert és vannak azok, amelyek kiszámíthatóságuk, sablonosságuk ellenére igen. Talán a látványvilág, talán az emócióval történő játék, talán a humor, talán a színészi j... Több

2018.03.31 Bazzzsi

Tipikus amerikai film. Az apa és a fiú egymásra talál, a semmiből építenek egy szuper robotot. Amúgy megvett kilóra, tetszettek a robot boksz jelenetek is.

2018.04.15 TomÁcs

Transformers robotok kicsiben. Az elején elég furcsa volt ez a kívülről irányítjuk a robotokat dolog, de utána megszoktam. Tipikus amerikai film lett a vége.

2020.02.13 drg0602

Jó kis film, egyszerű történet, kis humor, akció, jópofa dolgok. Lefoglalt, simán jó szórakoztam, igaz nem volt benne semmi extra, ezért nálam nézhető film! 6/10

2020.10.01 Annuska

Egy jó pali, egy kölök, no meg robotok. Mi kell ennél több egy kellemes filmhez. Elmondom, semmi. Izgalmas volt a története, megnéznék egy 2. részt is belőle.