Filmek

Legkedveltebb filmek

Saját filmes lista készítése
#46021

szatíra | zenés

Fiktív dokumentumfilm a The Sex Pistols nevű együttesről, mely a hetvenes években megváltoztatta a világot. több»

#46022

69 Flora  (1989)

animáció | dráma | fantasy | horror | rövidfilm

Az utolsó pillanatai egy gyümölcsökből és zöldségekből készült lénynek. több»

Rendező: Jan Švankmajer

#46023

romantikus | vígjáték

Mozikban

Egy kétségbeesetten szingli könyvkereskedő, aki egy fantáziavilágba téved, kénytelen megvalósítani álmait, hogy író legyen. több»

#46024

57 Angeliena  (2021)

dráma | vígjáték

Netflix

Angeliena gy dél-afrikai kórház parkolóőre, akit mindenki nagyon szeret. Amikor halálos betegséggel diagnosztizálják, eldönti, hogy megvalósítja régi álmát, körbeutazza a világot. több»

#46025

dráma | misztikus | thriller

Miután egy frissen házasodott pár egy óceánjáró fedélzetére lép, a férj rejtélyes módon eltűnik. Ruth (Jeanne Crain) hiába bizonygatja a hajó személyzetének, hogy férjével... több»

#46026

74 Nagy szerelem  (1937)

(1)

romantikus | vígjáték

#46027

animáció | családi | horror | vígjáték

Dodó Kacsa magánnyomozó irodát nyit a természetfeletti erők ellen, oldalán a Bolondos Dallamok hőseivel.

#46028

romantikus

A futballsztár Graham Savoy mindig is túl elfoglalt volt a szerelemhez, de amikor karácsonyra hazatér Notting Hillbe, meggondolja magát, miután találkozik azzal az egyetlen emberrel, akinek... több»

#46029

59 Harry és fia  (1984)

(2) (7)

dráma

Harry nem érzi jól magát: munka közben olykor elhomályosul a látása és szédül is elég gyakran. A rohamok következtében majdnem komoly munkahelyi balesetet okoz, így felmondanak neki.... több»

Paul Newman szerintem kiváló színész, de mint rendező szerintem nem valami ügyes. Először is nekem már valahogy a történetvezetés is alapból egy kissé esetlennek tűnt, ráadásul a fajsúlyosabb jelenetek, amik valamelyest le tudtak kötni, egyszerűen rosszul vannak megvágva. Nagy... több»
#46030

63 Shock  (1946)

thriller

Egy nő szemtanúja lesz, ahogy egy férfi meggyilkolja a feleségét. A gyilkos, hogy elhallgattassa az apátiába esett tanút, ráveszi annak férjét, hogy a feleségének elmeorvosi... több»

#46031

57 Teljesen idegenek  (2022)

(1)

dráma | vígjáték

Egy vacsoraparti alkalmával egy csapat jóbarát úgy dönt, feloldva az asztalon hagyják telefonjaikat - ezáltal szaftos részletek és sötét titkok derülnek ki életükkel kapcsolatban. több»

A történet nem egyedi (remake), és nem is tökéletesen bemutatott. A legnagyobb probléma, hogy nagyon lassan és unalmasan indul be, és bár az arab nyelv érdekes, de teljesen idegen az arab kultúrától az egész történet. Összegezve lassan indul be, de az alapötlet érdekes, egyszer... több»
#46032

romantikus | vígjáték

Taylor Worth igazi nőfaló, az a fajta férfi, akinek nő még nem mondott nemet. Legjobb barátja, a már megállapodott Ned úgy véli, itt az idő, hogy a nők végre megleckéztessék... több»

#46033

66 The Ghoul  (1933)

(4)

akció | dráma | horror | misztikus | romantikus

Egy egyiptológus visszatér a halálból, hogy bosszút álljon azokon, akik feldúlták a sírját.

#46034

dokumentum

Netflix

A rasszista fogalmak gyökereinek és fejlődésének feltárása az Egyesült Államokban a mai társadalom megértése érdekében. több»

Ja, az Egyesült Államokban durván tolták ezt a rasszizmus dolgot, ezt eddig is tudtuk. Bár helyenként a dokumentumfilm kissé sarkít, attól függetlenül érdekes és vizuálisan is szép.
#46035

horror | thriller

Két pszichopata csavargó és egy őrült nimfomániás nő tart rettegésben két fiatal lányt egy vonaton, Németország és Olaszország közt. több»

!!!SPOILER!!! Aldo Lado erőszak és bosszú (rape&revenge) zsánerű darabja, amelyet színesített a giallo kellékeivel. Eredetileg Wes Craven első filmje (Az utolsó ház balra, 1972) történetének motívumait használta fel, de nem remake, annál sokkal több! Az események nagy része... több»
#46036

72 Paranoiac  (1963)

(2)

dráma | horror | misztikus | thriller

Egy régóta halottnak hitt ember visszatér a családi birtokra, hogy követelje az örökségét. több»

Döbbenetes erős hatású film, nem mondanám horrornak, inkább az a nagyon kemény thriller, ami után órákig agyalsz. Kicsit szokatlan a mai filmekhez képes, más a dramaturgiai felépítése, mint amit várnál ettől a műfajtól, de az eredmény félelmetesen zseniális!
#46037

dráma | háborús | kaland

Stilwell tábornok egyik egysége Merrill tábornok vezetésével 1944-ben ismét betör Burmába, ahonnan korábban kiszorították őket a japánok. A 3000 fős csapat nagyon vegyes,... több»

#46038

63 Tejút  (1936)

(1)

vígjáték

A tejesember véletlenül leüt egy boxbajnokot. A menedzser elintézi, hogy tejes ismeretségre tegyen szert azáltal, hogy lezsírozott meccseket szervez neki. Ezzel az a célja, hogy már... több»

#46039

akció | dráma | életrajzi | háborús

A film egy, az iraki-iráni háborúban résztvevő iráni katonatiszt életét dolgozza fel, aki Libanonban eltűnt. több»

#46040

69 Papi Chulo  (2018)

dráma | vígjáték

Egy magányos időjárásbemondó nem mindennapi baráti kapcsolatot alakít ki egy középkorú latin-amerikai vendégmunkással. több»