Közösség

Vélemény:

 

80 Hétköznapi mennyország

(2004)

Hétköznapi mennyország

 
szucszoli   2017.04.16 09:54
0

Én ezt a filmet bátran ajánlom annak, aki egy igazán jó romantikus filmet akar látni, mert bár a plakátja, de főleg a címe borzalmas, de amint megláttam, hogy ez egy svéd produkció, abban a pillanatban tudtam, hogy a sandináv drámák világszínvonalúak és szerencsére ez be is bizonyult, mert a film nem igazán tükrözi a plakátról és a címről lecsöppenő nyálat.Legfeljebb 1-1 olyan párbeszéd van, ahol elhangzik valami szirupos mondat, de ettől eltekintve ez a film nagyon átélhető, nagyon azonosulható. Kiváló és megérintő emberi drámák bontakoznak ki benne amellett, hogy egymást követik az igazán felszabadult és jó hangulatú pillanatok.Ez a film azon kevesek egyike, amiben a romantika kellő távolságtartással és jóízléssel párosul, mert nem ez van előtérbe helyezve, hanem a szereplők drámája és mindezt teljesen ismeretlen színészek olyan magas színvonalú alakításokkal adják elő, ami példátlan! Mindenkit bátorítok arra, hogy ne legyetek elájulva a mai elcsépelt, szájbarágós, trú-sztorizós felhigított amerikai "drámák" tömkelegétől, hanem válasszatok jóízléssel, hogy a jövőben is ilyen és ehhez hasonló filmekben leljünk örömet!