Közösség

Vélemény:

 

75 A játszma

(2022)

Zseniális

 
Crystaldeer   2022.12.28 23:25
1

Ez a film így, ahogy van, egyszerűen zseniális lett. Nem túlzok azzal, ha kijelentem, hogy Kulka János és Staub Viktória Oscart érdemelne ezért a szerepért. Szóval jó lenne valahogy kijuttatni a külföldi kategóriába ezt a filmet. A vizsga című filmmel összehasonlítva, ebben egy sokkal jobban kidolgozott cselekményt láthattunk, a karakterek közti kapcsolatokat is jobban megismerhette a néző. A filmben lévő csavarok zseniálisak voltak, különösen, hogy még a végén is tudott hozni egy-egy váratlan fordulatot. Számomra teljesen hitelesen ábrázolta a régi kort, a jelenetek közötti zenék is tetszettek. Mintha tényleg visszarepültünk volna az időben. Kulka János most is bebizonyította, hogy sztrók ide vagy oda, ő akkor is egy hatalmas tehetség, és pont annyi pluszt tudott beletenni a sajátos öniróniájával, mely tökéletesre formálta a karaktert. Mellette én Staub Viktóriát emelném ki. Kevés ilyen fiatal tehetség van, mint ő. Szóval összefoglalóan csak ajánlani tudom ezt a filmet, és sok sikert kívánok az alkotóknak, illetve a szereplőknek vele.