Közösség

Vélemény:

 

53 Most vagy soha!

(2024)

Rabok legyünk vagy szabadok?

 
Timon   2024.03.15 22:49
3

Szerintem rég nem készült ennyire jó magyar film, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok éppenséggel túl rossz véleménnyel hazánk filmiparáról. Ez a film akár... súrolja a hollywoodi színvonalat. Na de hadd ne beszéljek túl nagy szuperlatívuszokban, inkább részletekben: a helyszínek valami elképesztően korhűek, szépen megcsinálták, dicséret a látványtervezőknek, a színészek nagyon meggyőzőek voltak, a film dinamikája pedig olyan ütős több helyütt, akár bizonyos dél-indiai filmeké, melyek ereje azért nem kevésszer Hollywoodot is kenterbe veri... Hogy minden részlet abszolút pontos volt-e, történelmileg hű, arról a film után nem olvastam még utána, nehogy még olyat írjak ide, ami nem az én gondolatom erről. Például erről a Farkasról, akit én inkább csak sehonnai bitang embernek neveznék...
Ezzel ez volt a legjobb március 15-e: néztem az ünnepet délelőtt online, meghallgattam a miniszterelnök úr beszédét, később pedig, este jött a film. Moziban persze másképp hatott, és nagyon ütős volt. Van a filmnek egy pár gyengébb jelenete, de ezek összességében nagyon rövidek a több mint kétórás játékidőhöz viszonyítva. Nyelvezetét tekintve a film nem a leginkább korbéli, sokkal inkább a modernebb felé hajlik... A film teljességét tekintve erős hazaszeretetről, igazi hűségről szól. 10/10.

 
Timon 2024.03.17 08:33
2

Tisztázzuk: ezt nem kampányolásnak szántam. Én pedig azt csinálok, amit akarok. Tudom, hogy ez egy filmes oldal, már elég régóta itt vagyok. Az pedig, hogy nekem hogy tetszik egy film, az az én dolgom. Amikor ezt írtam, föl sem merült bennem, hogy ez a film, szóval ahogy készült, annak hátterében kik áll(hat)nak. Természetesen nem célom mások megosztása, az távol álljon tőlem. Egyébként is, nem akarok politizálni, és én bezzeg nem szólok be, ha valaki olyan állásponton van, amelyik az enyémmel nem egyezik nagyon... Tessék kérem egymásét tiszteletben tartani! Kérem tisztelettel, nyugodt hangnemben, tiszta, normális higgadt stílusban: tartsátok tiszteletben mások véleményét! Mert ez is csak vélemény, amit írtam, de hát nem tény. Nem feltétlenül kezelem úgy.

 
Interfectorem Sabnock 2024.03.18 21:10
0
A felhasználó kitörölte a hozzászólását.
 
Pitch_pls 2024.03.17 13:38
0

Nem kampányolásnak szánta, de valahogy... Ezzel ez volt a legjobb március 15-e: néztem az ünnepet délelőtt online, meghallgattam a miniszterelnök úr beszédét, később pedig, este jött a film, mégis az lett.

 
Katedra 2024.03.16 10:08
4

Ne itt kampányolj a Fidesznek!

 
Timon 2024.03.16 14:53
0

Nem kampánynak szántam. Egyébként... Esetleg valami érdemi hozzászólást?

 
Katedra 2024.03.16 18:39
0
A felhasználó kitörölte a hozzászólását.
 
OkosMajom 2024.03.16 18:37
2

Ez filmes oldal!!! A Bayer show-ban kell a vérnarancsosokkal tapsikolni!!!

 
Pitch_pls 2024.03.16 10:46
0

Ne legyenek illúzióink, aki 10 vagy akár 1 pontot ad szinte bármilyen filmre, az vagy viccből, vagy elfogultságból, vagy butaságból teszi azt.

 
Katedra 2024.03.16 18:33
0
A felhasználó kitörölte a hozzászólását.
 
Timon 2024.03.16 14:51
2

Hihetetlen, hogy az embernek már egy egyszerű, rendes véleménye sem lehet anélkül, hogy beszólnának...

 
Pitch_pls 2024.03.16 17:45
3

Ez nem rendes vélemény, maximum ignorancia. Ez a film messze polarizáló, és azért jól tudjuk, hogy a magyar kormánynak elég régóta ez a szándéka mindennel: megosztani az embereket, konfliktust generálni. Mindazon által 10/10-es véleményt adni egy olyan filmre, ami híresen kerüli a történelmi hűséget, egydimenziósra alacsonyít valós embereket, és semmi valóságalapja nincsen, az vagy vicc, vagy elfogultság, vagy butaság. A 10/10-es filmek azok, amik kultfilmekké válhatnak, amik olyan pozitív hatást gyakorolnak a későbbi filmkultúrára, és beépülnek a közemlékezetbe (ilyen a felcsendülő Keresztapa zene például). Kifejtsem még jobban?

 
Interfectorem Sabnock 2024.03.18 21:15
0
A felhasználó kitörölte a hozzászólását.