Szerelem első csókra

Eres tú

2023.12.31 Majorkas

Szerencsére nem hosszú

Van egy magyar romantikus film, az konkrétan két író vicces szerelmi története, nem jut eszembe a címe, de mégis ezerszer jobb ennél.

2023.11.25 Eastern79

Szerelmi performance

Alauda Ruiz de Azúa rendezése hála az égnek messzire elkerüli a tipikus szerelmes filmek kliséit, hiszen már az alapszituáció sem hétköznapi, miszerint Javier (Álvaro Cervantes) az első csókkal együtt egy látomással is gazdagabb lesz, azaz előre látja a közös jövőt. Egy napon aztán a legjobb barátja barátnőjében véli megtalálni, akit keres, azonban egy idő után a kapcsolat elveszíti intenzitását, mert Javier mindent tud már előre... Végül aztán kibékül a barátjával, aki újra visszatalál a lányhoz, Javier pedig egészen váratlanul ott talál szerelmet, ahol egyáltalán nem is kereste. A könnyedség és humor éppen úgy áthatja, mint az a finom mediterrán érzelemvilág, ami annyira jellemző a spanyolokra. Pofátlan, laza, mégis egészen mély érzéseket megpiszkáló romantikus, életigenlő húrokat pengető alkotás a választásainkról, a szerelemről alkotott vélt vagy valós elképzeléseinkről. Egyetlen egy dolgot akar bemutatni a maga kedves és szórakoztató módján; azt a legeslegősibb vágyat, ami ott van mindenkiben: szeretni és szeretve lenni.

2023.03.06 Fikatours_blogger

Mi kell a férfinak?

Álvaro Cervantes (a spanyol Molnár Áron) karaktere már az első csóktól annyira transzba esik, hogy látomásaiban megjelenik előtte a lehetséges jövője az adott csajjal. Ez jó, gondolhatnánk, sokat segít a párválasztásban. Vagy mégse?

2023.03.08 Idknw

Lehetett volna jobb is. Sajnos a film nagyrészt a könyves témáról szólt, ami halál unalmas volt. Engem a srác „látnoki képessége” érdekelt volna, de abból sajnos kevés infót adtak, pedig arról kellett volna szólnia a filmnek.

2023.03.14 janderka

Nekem is Molnár Áron ugrott be, a csajnak pedig Trokán Nóra. Nagy kár, hogy nem ők voltak a szinkronhangok. A srác egyébként nekem kicsit fiatalnak (vagy úgy mondanám inkább, éretlennek) tűnt a figurához képest. De összességében jó volt a film. Vagy... Több