13 kísértet

Thir13en Ghosts

A magyarországi dvd-s kiadás játékideje 87 perc volt, viszont a mozis változata 91 perces.Szerző: Kóborló

A film forgatása 2000. október 6-án kezdődött és 2000. december 15-én fejeződött be.Szerző: Kóborló

A filmbéli Maggiet alakító Rah Digga készített egy zeneszámot ehhez a filmhez Mirror, Mirror címmel, amiben ő rappel.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kalina halálát sokkal durvábbra tervezték, de ezt végül el kellett vetni, hogy beleférjenek a kívánt korhatárba.Szerző: Kóborló

A filmbéli Cyrust alakító F. Murray Abraham nagyon nem kedvelte a forgatókönyvet, és egy későbbi interjúban beszélt is arról, hogy annak idején csak a szerepért járó gázsi miatt vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kathyt alakító Shannon Elizabeth színésznő nem tudta, hogy ez a film egy korábbi film feldolgozása, ezt csak a forgatáson tudta meg.Szerző: Kóborló

A filmbéli kisfiút alakító Alec Roberts ezután a szerepe után felhagyott a színészkedéssel.Szerző: Kóborló

Tervben volt, hogy a filmet 3D-s technikával fogják elkészíteni, de ezt végül elvetették.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Steve Becknek ez volt az első egész estés rendezése.Szerző: Kóborló

Az eredeti filmben az unokaöcs, aki örökölte a kastélyt, Cyrus Zorbának hívták. Ebben a filmben a nagybácsit hívtál Cyrusnak.Szerző: rbernadett

A speciális effektusok és a hangkeverés rendkívül gondosan kidolgozott a filmben,Szerző: rbernadett