1917

Supernatural Movies
2020/01/25

Értékelés: 8.5/10
Szürreális első világháborús tabló
Sam Mendes háborús anti-imázsvideója egyszerre romantizálja és építi le az első világháború szürrealitás határán mozgó valóságát. Több

Vox.hu

Értékelés: 8.5/10
Mivel tényleg átéljük, milyen lehetett ott lenni, az 1917-tel nem csak a háborús, de a háborúellenes filmeknek is új klasszikusa született. Több

Smoking Barrels
2020/01/28

Mindent összegezve, ez az egyik legjobb kapudrog, ha érdekel valakit az első világháború világa – sajnos én többet vártam a 10 Oscar-jelölés, és az általános körülrajongás hatására... Több

Revizoronline.com
2020/01/28

Mindent a szemnek, semmit az észnek
Csak remélni tudjuk, hogy a következőkben valódi filmek is születnek majd, amelyek önreflexív mivolta nem merül ki saját (technikai és szakemberi) nagyszerűségük felmutatásába Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/01/30

Sam mendes sokkoló mesterműve
Lenyűgöző képeivel, szuggesztív zenéjével, emberi drámájával és minden erejével a filmszínházak igazi kincse. Hiteles tablókép modern történelmünk első nagy világégésének kivételes hőseiről. Több

Cornandsoda.com
2020/02/11

Egyetlen nap a pokolban
Engem lenyűgözött az 1917, és ezt azért is kell újfent hangsúlyoznom, mert személy szerint a háborús filmek többsége számomra nem ad sokat. Több

Kultúrpart.hu
2020/02/18

Ismerős lehet ez a háború, de így még soha nem láttad
Lehet, hogy nem készült még hasonlóan nagyszabású egysnittes film, de az 1917-től távolabb nem is állhatna ez a kivagyiság: éppen attól az év egyik legjobb produkciója, hogy nem a többiekre akar licitálni, hanem a saját útját járja. Több

KULTer.hu
2021/01/27

Ketten a nagy háború ellen
Bár a mozi 120 éves története során szép számmal készültek első világháborús filmek, a huszadik század második felétől a második világégés volt a népszerűbb téma a háborús filmek világában. A 100. évforduló alkalmából felszaporodtak a nagy háborút taglaló alkotások (A hosszú út hazafelé, Szürke senkik, Tolkien, Akik már nem öregszenek meg), ezek egyik utolsó és leghatásosabb darabja az 1917 Sam Mendestől. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!