Nem sokkal Halloween előtt öt embert rabolnak el, és ejtenek túszul egy Murder World nevű helyen. A fogságuk alatt egy erőszakos játékra, a 31-re kényszerítik őket, melyen túlélésük múlik. Csak akkor szabadulhatnak, ha a következő tizenkét órában sikerül legyőzniük a gonosz bohócokból… Több

Rendező: Rob Zombie
Író: Rob Zombie
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2016.01.23.

2018.07.22 Megamovie

Nem szeretem a jumpscares horrorokat mert eléggé ijedős vagyok ilyen téren, viszont ez a film inkább kiszámítható és lapos volt számomra. A bohóckoról pedig valahogy nem hittem el igazán hogy szadisták nem nagyon volt jelenlétük a vásznon talán csak... Több

2017.05.30 vivikejencikelara

A sztori átlagos és hallottunk, láttunk már ilyet. A karakterek főleg a bohócok hihetetlen jók. Kellően erőszakos, csak valahogy nem kerek az egész történet , nincs vége. Nem kapunk választ arra miért is kerültek ilyen helyzetbe.

2018.07.08 bart

Írta, rendezte és készítette: Rob Zombie. Hát olyan is ez a mozi. Akit kevésbé érdekel a történet, és sokkal inkább azt várja el a horrortól, hogy maximalizálja az ábrázolt erőszakot, annak tetszeni fog ez a film. A történetmesélés, a kauzalitás és a logika másodlagos. Ellenben van egy pszichopata náci a történetben!

2016.06.25 fester

Ilyen egy igazi horror/shock film. Olyan, mint a Grindhouse Tarantínótól, csak talán kevésbé gagyi és tényleg össze lehet rezzenni rajta, nem csak felkacagni. Nekem bejön az ilyen, de azt azért tudni kell, hogy nem vérkomoly alkotás. Inkább csak vér...

2016.05.19 WaldyxMan

Nekem ez sivár. Nem mondom a látvány rendben van, és még az atmoszférát is sikerül megteremteni, de egy kicsit önkényes, teátrális és kusza. A történetből csak annyi jön át, hogy brutális mészárlás történik, mert csak.

A film összbevétele 850 419 dollár volt (imdb.com).

A film premierje a 2016-os Sundance Festival-on volt.Szerző: dulkap

Rob Zombie azért helyezte a történetet Halloween ünnepének idejére, mert olvasta, hogy ezen a napon többen tűnnek el, mint az év bármely másik napján.Szerző: dulkap

Az amerikai korhatárbizottság az MPAA kétszer is NC-17-es besorolással adta vissza a filmet. Végül 2016 januárjában adták meg az eggyel szelidebb R-es besorolást, miután tovább vágták a filmet a készítők. Szerző: dulkap

A film költségvetésének nagy részét a rajongók dobták össze.Szerző: dulkap

Értékelés: 2.5/10
(2016. 10. 12.)
A filmben viszont az élvezeti faktort növelő tényezők a háttérbe szorultak. Semmi pörgés, kevés gore és a slasher zsánerre jellemző kreatív gyilkolások sem igazán voltak jelen a képernyőn, ami a végeredményt elnézve, hatalmas hiba volt a stábtól. 2,5/10 Több

(2016. 10. 30.)
Aki megelégszik egy régimódi, véres, meglehetősen üres, és sajnos tipikus Zombie-hülyeségekkel megvert exploitationnel, az adhat egy esélyt a 31-nek. Esetleg.
5/10 Több

(2018. 12. 13.)
"Ezt a témát - emberek belekényszerítése egy túlélős játékba, gazdag emberek a háttérben, küzdelmes elhalálozások - már sokan és sokféleképpen feldolgozták. Nem érzem, hogy rendezőnk bármit hozzá tudott volna tenni a témához, amit amúgy meg kedvelek. Csak nem így." Több