A 13. emelet

A 13. emelet

The Thirteenth Floor

De gyanús a professzor állítólagos lánya is, aki egyszeriben feltűnik a színen. Douglasnak - hogy tisztázza magát - el kell utaznia a virtuális múltba, és ott kell megtalálnia a valódi gyilkost.

(alexxx)

Rendező: Josef Rusnak
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.01.13.

Welt am Draht  (1973)

2024.02.25 R9CK3R

Úgy hallottam, hogy ajánlott Mátrix előtt megnézni, ezért is néztem meg. Nagyon megfogott, tetszett a sztori, a látvány, a jelenetek, valamiért az ilyen virtuális világról szóló filmek nagy kedvenceim, ebben sem csalódtam!

2022.02.17 Emmersson

Fiók-elmélet

Egyidőben jött a Mátrix című korszakalkotó sci-fivel, aminek az árnyékában egy alig ismert kultfilm lett. Már azok számára vált azzá, akik mégiscsak látták. :) Egy virtuális világ és az azt létrehozó sík közt játszódik váltakozva a sztori. Történik egy gyilkosság, aztán gyanúsítás, és egy szép hölgy is feltűnik. Kevesebben vagyunk, akik ezt a filmet a Mátrix elé teszik... de anno a Waterworld kapcsán is csak én mondtam a társaságunkban, hogy remek mozi, amolyan "vízi Mad Max". Aztán másutt is olvastam ezt a párhuzamot. ;)

2015.07.25 hsanya182

Érdekes virtuális gondolatvilágot boncolgat a film. Nekem kicsit nehéz volt követni a gondolatvilágok sorozatát, még egyszer meg fogom nézni, elég érdkes a film, leköttötte a tudatomat, vagyis nem nyertem megoldást magamban ezért látni kell mégegysze... Több

2020.05.07 Róbert Molnár

Ötletes film. Számomra a színészi játék volt gyengébb, viszont cserébe a cselekmény kárpótolt. A film közepén azt hittem értek mindent, azonban a vége tartogatott kisebb fordulatokat. Egyszer mindenképpen nézhető, de az IMDB-n való 7.1-es értékelés számomra túlzó.

2017.12.10 Deku

Nem voltak a készítők a helyzet magaslatán az szinte sütött ebből a filmből. Rögtön az elejétől untatott. Végig néztem, de nem jött semmi újdonság szembe.

A főszereplő, Douglas Hall lakása ugyanaz a lakás, mely a Szárnyas fejvadászban Rick Deckardé.Szerző: mrarizona

Vincent D'Onofrio azt mondta, a film témája, "akarni valamit, ami sosem lehet a tied."Szerző: rbernadett

A térség
Hol nézheted: Amazon Prime