12 majom

Brad Pitt
Madeleine Stowe
Madeleine Stowe
Bruce Willis

1997-ben csak a világ lakosságának 1% élte túl a nagy vírusjárványt. 38 évvel később újjabb járvány fenyegeti a túlélőket, élettbenmaradásuk attól függ, hogy James Cole-nak (Bruce Willis) sikerül-e információkhoz jutnia a a vírus természetéről. Ehhez azonban vissza kell utaznia a múltba,… Több

Rendező: Terry Gilliam
Premier (HU): 1996.05.09. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.06.01 Lóri Ádámcsik

Nagyon jó

Nem is lehetne aktuálisabb a film a Covid-vírus árnyékában. Korábban már láttam egyszer, de valahogy nem fogott meg. Most újra nézve egy szinte klasszikusnak mondható alkotás. Bruce Willis Top10 filmjeinek egyike.

2017.07.10 Deku

Nagyszerű időtöltésként szolgál és szerintem bárkinek bejöhet ha kicsit is vevő a misztikus és időutazós filmeket. Számomra ez maga volt a tökély, és Bruce Willis jó választás volt.

2018.12.06 mamiéstöti2

Bruce Willis sajnos mivel renget felkérést kap a mai napig, néha-néha beleszalad egy-egy értelmetlen szerepbe is.

Nem szeretném lehúzni a filmet,de nekem nem jött át sehogyansem...háromszor sikerült ilyen-olyan okok miatt megnéznem,de akkor sem lesz a kedvencem.Willis és Pitt lehozzák a karaktert,de úgy nagyjából ennyi,kissé sablonosnak,és klisésnek tartom.

2019.02.07 dailyfilmsan

Kell rajta gondolkodni nem mondom de izgalmas nagyon. Bruce willis kattyosan nem megszokott, általában karakterei megfontol morózus tipikus akcióhősök. Na itt nem és ez feldobja a filmet. Viszont a női főszereplő akit társként kapott maga mellé ne n... Több

A film költségvetése 29 millió és 1 dollár volt.Szerző: Bob

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film gyártási költsége 29M $ volt.Szerző: dulkap

A film több idősíkban is játszódik: 1914-1918, 1990, 1996, 2027 és 2035.Szerző: dulkap

(2019. 06. 13.)
Kinek ajánljuk: ahogy máskor is, a velem egy húron pendülőknek, akiknek a ’90-es évek gyöngyszemei annyira a szívükhöz nőttek (ha Bruce Willis és Brad Pitt nem elég ajánlólevél önmagában). Több

(2021. 01. 27.)
Vírusfilmek vol. 1
Van a háborús idő, a békeidő, meg a háború békében. Ma az utóbbit éljük. Mindannyian hadban állunk egy vírussal, amelyet nagy valószínűséggel legyőzünk majd, kérdés, hogy mennyi időn belül és milyen áldozatok árán. Számos alkotás kereste már a filmtörténetben e kérdésekre a válaszokat – két ilyen műnek az elemzése következik.... Több