A 13. emelet

The Thirteenth Floor

2024.02.25 R9CK3R

Úgy hallottam, hogy ajánlott Mátrix előtt megnézni, ezért is néztem meg. Nagyon megfogott, tetszett a sztori, a látvány, a jelenetek, valamiért az ilyen virtuális világról szóló filmek nagy kedvenceim, ebben sem csalódtam!

2022.02.17 Emmersson

Fiók-elmélet

Egyidőben jött a Mátrix című korszakalkotó sci-fivel, aminek az árnyékában egy alig ismert kultfilm lett. Már azok számára vált azzá, akik mégiscsak látták. :) Egy virtuális világ és az azt létrehozó sík közt játszódik váltakozva a sztori. Történik egy gyilkosság, aztán gyanúsítás, és egy szép hölgy is feltűnik. Kevesebben vagyunk, akik ezt a filmet a Mátrix elé teszik... de anno a Waterworld kapcsán is csak én mondtam a társaságunkban, hogy remek mozi, amolyan "vízi Mad Max". Aztán másutt is olvastam ezt a párhuzamot. ;)

2015.07.25 hsanya182

Érdekes virtuális gondolatvilágot boncolgat a film. Nekem kicsit nehéz volt követni a gondolatvilágok sorozatát, még egyszer meg fogom nézni, elég érdkes a film, leköttötte a tudatomat, vagyis nem nyertem megoldást magamban ezért látni kell mégegysze... Több

2020.05.07 Róbert Molnár

Ötletes film. Számomra a színészi játék volt gyengébb, viszont cserébe a cselekmény kárpótolt. A film közepén azt hittem értek mindent, azonban a vége tartogatott kisebb fordulatokat. Egyszer mindenképpen nézhető, de az IMDB-n való 7.1-es értékelés számomra túlzó.

2017.12.10 Deku

Nem voltak a készítők a helyzet magaslatán az szinte sütött ebből a filmből. Rögtön az elejétől untatott. Végig néztem, de nem jött semmi újdonság szembe.

2015.10.23 Mano35

Régen láttam a filmet, és nagyon megragadott. Mind képi világban , mind a sztoriját tekintve egyedi, ötletes. Látványos, érdekes film, ma is megállja a helyét!

2015.10.29 Faarkaas

Lehet hogy sablonos az alaptörténet de mégiscsak sikerült valami egyedit alkotnia. Mind a rendezést mind a történetet tekintve különleges, rlter a kategotiaban megszokottol.

2023.11.06 polgy

Deja vu

Többen is a Mátrixhoz hasonlították a filmet, szerintem jogosan. A kiadás éve (1999), a film témája (valóság/virtuális világ), de még a dizájn is kísértetiesen hasonló. A Mátrix 25 nappal hamarabb jelent meg, és közel négyszer akkora költségvetésből készült, ha helyesek a Wikipédián található adatok. A 13. emeletet mégsem ajánlanám feltétel nélkül azoknak, akiknek bejött a Mátrix, mert könnyen lehet, hogy csalódni fognak. Itt nem lesznek látványos trükkök és akciók. Itt egy lassabban épülő, több világban játszódó krimin keresztül fognak zajlani az események, amely végén ugyanúgy ottmarad majd a kérdés a fejekben: most akkor ez az én valóságom, vagy esetleg valaki más valósága? Vagy esetleg más valósága is csak valaki más valósága??? :)