A gép

A gép

The Machine

A hidegháború sújtotta, elszegényedett világban a brit Védelmi Minisztérium egy olyan fegyvert keres, amelynek segítségével változtathatnak a számukra kedvezőtlen helyzeten. A megoldást végül vezető tudósuk, Vincent McCarthy (Toby Stephens) adja kezükbe, aki egy olyan androidot - 'A Gép' - hoz létre, amely egyedülálló fizikai erővel és intelligenciával bír. Egy programozási hiba miatt azonban a prototípus porig rombolja McCarthy laborját, aki végül egy másik mesterséges intelligenciával rendelkező androidot, Ava-t (Caity Lotz) állítja csatasorba, hogy segítsen neki megfékezni a Gépet.

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2013.04.20.

2022.05.08 Piczil Zsolt

legújabb vélemény a nap véleménye

Méltatlanul ismeretlen filmek 2. rész

Nem csak A gép, hanem az Ex machina c. film eseményeire, végére is fogok hivatkozni. Mindkettő film csodálatosan fényképezett, a filmzene is kiváló. A megjelenő női robotok (A.I.) szexualitása engem ebben a filmben kicsit jobban megérintett. A mester... Teljes kritika

2015.09.05 hsanya182

Van egy körzet, ahol a tudósok gyilkoló emberi robotok kisérletezésével foglalkoznak... A film eleje érdekesre sikerült, nem sok felesleges rész van benne, de aztán átmegy robotokkal lelkizős vontatott és üres scifibe. A film végén van egy lagymatag... Több

2015.03.12 The queen

Szuper film! Azonban a vége nyomasztó hangulatú lett, hogy (SPOILER) Vincent nem kapja vissza a lányát. A nézőben pedig sok kérdés nyitva marad. Mindenesetre nekem nagyon tetszett. :)

2021.03.24 BoBamburg Nézhetetlen

Hát nálam nagyon nem talált be ez a film. Pedig az alapötlet nem rossz, a sci-fiket bírom, ezek ellenére mégse éreztem azt, hogy ezt a filmet erőltetni kéne, valahol a vége előtt el is engedtem és kikapcsoltam.

A film összbevétele 205 715 dollár volt (imdb.com).

A film premierje a Tribeca Filmfesztiválon volt.Szerző: Nk

A forgatás kezdete előtt Toby Stephens és Caity Lotz a szerepüket nyolc napon keresztül próbálták a rendezővel. Szerző: Nk

A SyFy csatorna egy sorozatot rendelt be a film alapján Annet Mahendru, Katee Sackhoff és Lance Henriksen szereplésével viszont a gyártás kezdete előtt törötlték. Szerző: Nk

A forgatókönyv írása előtt Caradog W. James a robotikáról és a quantummechanikáról szóló könyveket olvasott felkészülésképpen, hogy a film inkább legyen tudományos mint fantasztikum. Szerző: Nk