A három testőr

Tri musketýri

A filmet több külső helyszínen forgatták Bajorországban: Müchenben, Bambergben, Burghausenben is. Szerző: JRD

64 ember halt meg a filmben.Szerző: Norbi

A film 132 milliót hozott a konyhára, de a kritikusoknak nem igazán tetszett, sokat bírálták.Szerző: Archívum

A forgatás zömében Németországban zajlott, a költségvetés jelentős része is német befektetőktől származik.Szerző: Archívum

Ez a film a harmadik, melyben Mads Mikkelsen félszemű figurát alakít.Szerző: Archívum

Quentin Tarantino egyszer úgy nyilatkozott, hogy ez az egyik film, ami 2011-ben a legjobban tetszett neki.Szerző: Archívum

A film kb. 75-90 millió dollárból jött létre.Szerző: Archívum

Először 1844-ben jelent meg Dumas regénye. Az első filmes feldolgozás 1911-es. Szerző: Archívum

A filmben látható léghajót 31 nap alatt építették meg, a Babelsberg stúdió parkjában látható.Szerző: kázsé

A film vége felé hallható tánczenét Michael Praetorius német zeneszerző írta 1612-ben.Szerző: kázsé

Christoph Waltznak ugyanakkor van a születésnapja, mint Charlton Hestonnak, aki 1973-ban és '74-ben játszotta Richelieu bíborost.Szerző: kázsé

A filmben látható francia királyi palota a valósgában a Fürstbischöfliche Residenz a bajorországi Würzburgban.Szerző: kázsé

A film elején látható térképen látszik egy kitalált ország, Wurzburg. "Würzburg" egy frank város neve, ahol a legtöbb jelenetet forgatták.Szerző: kázsé