A kaptár

Resident Evil

Box Office szempont szerint az első Resident Evil nem volt túl sikeres, mert 33 millió dollárból készült, és "csak" 62 millió dollárt hozott össze, Szerencsére ennyi elég volt ahhoz, hogy folytassák a filmet 2004-ben.Szerző: respect the movies

Az egész film alatt a zombi szó egyszer sem hangzik el.Szerző: respect the movies

A filmet eredetileg Resident Evil: Ground Zero címen készítették volna, viszont a 2001.09.11-i terrortámadás miatt elhagyták a Ground Zerót a címből.Szerző: respect the movies

Michelle Rodriquez még a film elkészülte előtt tájékoztatta az ügynökét, hogy ha valaha készítenek egy forgatókönyvet a Resident Evil című játékból, abban ő mindenképp szerepelni akar.Szerző: respect the movies

Alice szerepére Gwyneth Paltrow is esélyes volt.Szerző: Artemisia

Arra a jelentre, amikor Alice fejbe rúgja a zombi dobermannt, három hónapig edzett Milla Jovovich.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Milla Jovovich a meghallgatásról: "Megmondtam neki (Paul W.S. Andersonnak), hogy ezt csak én játszhatom el. Nem csak azért, mert Isten leszek az öcsém szemében, aki rajong az eredeti játékért, hanem mert én is rengeteget játszom vele, és nálam jobban nem ismeri senki ezt a világot."Szerző: Menyét Ibolya

A Milla Jovovich testén látható apró sérülések, vágások valódiak, nem volt szükség smink használatára.Szerző: hp

Milla Jovovich bevallása szerint azért vállalta el a film főszerepét, mert testvére, Mako nagy rajongója a produkció alapjául szolgáló videojátékoknak.Szerző: hp

Az étkezde kódja: 04031965. Ez a rendező és forgatókönyvíró, Paul W.S. Anderson születési dátuma (1965. március 4.).Szerző: hp

Milla Jovovich filmbéli karakterének neve egyszer sem hangzik el a játékidő során. A stáblistáról tudhattuk meg, hogy Alice-nak hívják.Szerző: hp

A zombikat profi táncosok alakították.Szerző: hp

Milla Jovovich és Paul W.S. Anderson a film forgatásán ismerkedtek meg. 2009. augusztus 22-én házasodtak össze, egy gyermekük született 2013-ban.Szerző: hp