A kismenő (2002)

Mr. Deeds

Adam Sandler
Steve Buscemi
Adam Sandler

Ms. Akárki   2019. 07. 25.

Klasszikus humorú ikonikus vígjáték. Gyerekkorom egyik kedvence. Adam Sandler itt még nagyon fiatal volt, ami jól mutat a filmben. Még mindig röhögök amikor a riporter a szülőfaluját hazudta, Alsóbögyörős valagpuszta, és kiderül, hogy tényleg létezik ilyen helyXD

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

Nagyon jó vígjáték, parádés szereposztással, nagyon jól ülnek benne a poénok és végig leköti a néző figyelmét.

hszpp   2017. 02. 03.

Nekem nagyon tetszett ez a filmje is Adam Sandlernek. Van története,van benne romantikus szál,és emészthető humor is. Családi film, nem pedig gusztustalan poénokkal tarkított,mint a legtöbb mai alkotás.

hejnekem   2016. 07. 12.

Egyik legjobb filmje Adam Sandlernek a sok rossz közül. Kellems romtantikus vígjáték, szerethető karakterekkel. Remek kikapcsolódás ha még nem láttad, ne tántorítson el Adam Sandler.

S.Marika   2015. 11. 24.

Ez a film amit szinte minden héten ad valamelyik csatorna a tévében de szerintem amikor csak tehetem megnézem,persze már kívülről fújom az alsóbögyörősvalagpuszta részt de mindig megnevetett.A lábmániás John karakter is szuper.

deevky04   2015. 01. 23.

Vicces filmre sikerült, bár lehetett volna kidolgozottabb is. A karaktereket nagyjából eltalálták.

ruman666   2017. 08. 04.

Valahogy ez nekem nem vicces. Különösen szomorúvá tesz az, hogy Adam Sandler és Winona Ryder nem igazán tudnak egy karakternél többet mutatni. Minden filmjükben ugyan ezt a figurát hozzák, ami egy idő után unalmas. A forgatókönyvírok sem erőltették m... több»

A film a Váratlan örökség (1936) című klasszikus második feldolgozása. Az első remake a (1969).

(ps)

Néhány jelenetet Carmel városában forgattak New York államban.

(ps)

Amikor azt a jelenetet forgatták, amelyben Adam Sandler Allen Covertet kergeti, Covert véletlenül megcsúszott és úgy beütötte a fejét, hogy percekig eszméletlen volt.

(ps)

Amikor Babe a telefonban azt állítja, hogy Billy Barty beteg, a filmesek valójában Billy Barty, a színész emléke előtt tisztelegtek, aki három hónappal a forgatás előtt hunyt el.

(ps)

A korai tervek szerint John Turturro karaktere, Emilio Lopez csak egy jelentéktelen idős ember lett volna a filmben.