A lény

Species

A film forgatásait 1994. augusztus 21-én kezdték meg és 1994. november 23-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Pierce Brosnannek felajánlottak egy szerepet a filmben, de a színész végül ezt visszautasította, mert épp az 1995-ös Aranyszem forgatásával volt elfoglalva.Szerző: Kóborló

A filmbéli Preston Lennox karakterét alakító Michael Madsen elismerte egy interjú során, hogy míg nagy megtiszteltetés volt számára szerepelni ebben a filmben, addig a folytatást már csak a pénzért vállalta el.Szerző: Kóborló

A földönkívüli Sil karakterét Natasha Henstridge alakította, aki ezelőtt a film előtt modell volt, és a filmes pályafutása is itt kezdődőt el.Szerző: Márton

Natasha Henstridge a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Michael Madsen nek és Marg Helgenbergernek megengedték, hogy improvizáljanak a szexjelenetük során. Szerző: rbernadett

A forgatás során az MGM úgy döntött, hogy mégsem teszik bele a rémálom vonatos jelenet azért, hogy spóroljanak egy kicsit. H.R. Giger hallani sem akart erről, ezért saját maga finanszírozta meg a jelenetet, ami 100.000 dollárjába került. Szerző: rbernadett