A lény

A lény 3.  (2004)

A lény 2.  (1998)

2022.04.01 JRD

Az ötlet jó...

... és ha ma csinálnák meg, a mostani technikai varázslatokkal és némi csiszolással aratni tudna a film. A film elnagyolt lett (anno), bennem folyamatosan hiányérzetet hagyott. Jó lenne, ha az újrázások korában erre is valaki áldását adná, és csinálnának belőle egy látványos, akciódús sci-fi horrort. Szerintem érdemes a figyelemre, hiszen maga a sztori nem rossz, és a kivitelezés sem a korhoz képest. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2022.03.28 Kóborló

Egy fiatalkori kedvencem

Vannak filmek, amiket időről időre előveszek egy újabb megtekintésre, és be kell hogy valljam, eme alkotás is eme filmek közé tartozik (sőt talán még a három évre rá készült második része is ilyen lenne). Pedig ha lehet egy filmre azt írni, hogy nem ... Teljes kritika

Natasha Henstridge bomba alakja és egy kis science fiction horrorisztikus elemekkel vegyítve nem rossz kombó. Nem lesz óriási kedvenc, de amiért csinálták, azt hozta keményen. Jó mozi, pörgős és lehengerlő, az utolsó pár perctől eltekintve.

2018.11.14 Márton

Emlékezetes akció sci-fi horror a 90-es évekből

Az 1995-ben készített Species (A lény) sokaknál talán annyira nem talált be, viszont én kimondottan kedveltem jelen filmünket! Mind a szereplőgárdája, mint a története, mint pedig a történetvezetése miatt merem azt mondani, hogy ez egy kimondottan él... Teljes kritika

2016.02.13 Balint

Nagyon jó film az Alien féle Giger által kreált lényekkel, izgalmas és eredeti történet, amely mai szemmel nézve is megállja a helyét, és talán nem is kellene remékelni, ha jól tudom amúgy tervbe sincs ;)

A film forgatásait 1994. augusztus 21-én kezdték meg és 1994. november 23-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Pierce Brosnannek felajánlottak egy szerepet a filmben, de a színész végül ezt visszautasította, mert épp az 1995-ös Aranyszem forgatásával volt elfoglalva.Szerző: Kóborló

A filmbéli Preston Lennox karakterét alakító Michael Madsen elismerte egy interjú során, hogy míg nagy megtiszteltetés volt számára szerepelni ebben a filmben, addig a folytatást már csak a pénzért vállalta el.Szerző: Kóborló

A földönkívüli Sil karakterét Natasha Henstridge alakította, aki ezelőtt a film előtt modell volt, és a filmes pályafutása is itt kezdődőt el.Szerző: Márton