A lény

Márton   2018. 11. 14.

Emlékezetes akció sci-fi horror a 90-es évekből

Az 1995-ben készített Species (A lény) sokaknál talán annyira nem talált be, viszont én kimondottan kedveltem jelen filmünket! Mind a szereplőgárdája, mint a története, mint pedig a történetvezetése miatt merem azt mondani, hogy ez egy kimondottan élvezetes kis akció sci-fi horror volt (nem hiába készült a szériának további három része is, bár azért nyomon követhető volt, talán a második rész után, a minőségi hanyatlása is)! Ami hatalmas előnye volt az első résznek, az a hihetetlen feszes és pörgős történet! Ami igaz az utolsó 15-20 percére azért kicsit lejeb ad a tempójából, de még így sem panaszkodhatunk! Aztán ott volt szintén az előnyei oldalán az igazán neves színészválogatás! Szinte egytől egyig a 90-es évek ismertebb színészei alkották, illetve a modell szakmából frissen színészi babérokra törő Natasha Henstridge Sill szerepében! Sok filmes fórumon olvastam hogy mennyire kilógott az ő alakítása a többiekétől és hogy mennyire gyenge volt az alakítása! Nos ebben én nem feltétlenül értek egyet, hisz ha bármikor vissza kéne mondanom egy szerepét ennek a színésznőnek nem nagyon jutna más az eszembe, csak talán ez az egy illetve a folytatása a filmnek 1998-ból (és itt megpróbáltam az alakítását figyelembe venni elsősorban és nem a testi adottságait)! A film zenei aláfestéseiért is jár a piros pont, ha nem is egy maradandó klasszikus, de a filmhez tökéletesen passzoltak Christo... több»

Balint   2016. 02. 13.

Nagyon jó film az Alien féle Giger által kreált lényekkel, izgalmas és eredeti történet, amely mai szemmel nézve is megállja a helyét, és talán nem is kellene remékelni, ha jól tudom amúgy tervbe sincs ;)

trinagl   2016. 12. 14.

Nekem bejött ez a téma, ráadásul az atmoszférája is valahogy olyan ismerős. Bár meg kell hagyni, a történet eléggé sablonos, számtalanszor eljátszott forgatókönyv.

kuba.pal   2014. 11. 05.

A film tele van kiváló színészekkel, ám karaktereik mégis rettentően kidolgozatlanok. Ez nagy csalódás volt számomra, mivel a történet is egész érdekes volt. Ráadásul a látványvilága is nagyon bejött. Valahogy kár így az egészért.

Forest Whitaker
Alfred Molina
Marg Helgenberger
Forest Whitaker
Ben Kingsley

A földönkívüli Sil karakterét Natasha Henstridge alakította, aki ezelőtt a film előtt modell volt és a filmes pályafutása is itt kezdődőt el!

(Márton)

Natasha Henstridge a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Michael Madsen nek és Marg Helgenbergernek megengedték, hogy improvizáljanak a szexjelenetük során.

A forgatás során az MGM úgy döntött, hogy mégsem teszik bele a rémálom vonatos jelenet azért, hogy spóroljanak egy kicsit. H.R. Giger hallani sem akart erről, ezért saját maga finanszírozta meg a jelenetet, ami 100.000 dollárjába került.