A nagy balhé

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Tökéletes színészek,persze zseniális szinkron hanggal,tökéletes történet,és így ez egy remek film. Kikapcsolódás felsőfokon,mindenkinek ajánlott film,ahol még a színészi játék a fő!

Deku   2017. 08. 30.

Szerencsém volt megtekinteni ezt a filmet és ezt azért mondom így mert totál rendben volt. Fantasztikus módon teremtett varázsos hangulatot. Nagyon ajánlom mindenki figyelmébe.

Berto49   2017. 07. 11.

A hét(!) Oscar-díjjal rendelkező klasszikus mozi etalonja az úgynevezett „átverős” filmeknek. Nincs semmi flashback, semmi CGI, nincs 100 lövés/sec, egyetlen autót sem roncsoltak össze, és mégis 44 évvel a leforgatása után a legélvezhetőbb filmek köz... több»

NGN   2020. 03. 03.

Remek film, remek színészekkel és a sztori is tartogat csavart, szóval nem egy unalmas klisékből építkező mozi.

MidoD7   2019. 04. 21.

Kivételesen jól elkapták a film stílusának érzését. Ez a film fantasztikus módon mutat be egy olyan világot, amit a készítők elképzeltek. Nem hiszem, hogy jobban meglehetett volna csinálni, mint ahogy itt tették.

kevelin   2017. 10. 14.

Imádom. Az egyetlen 90 előtti film amit valaha láttam, és imádom.

bbozsi   2018. 07. 09.

A régi nagyok Ocean's filmje. Kikezdhetetlen alkotás, a kor legnagyobb sztárjai kacsintanak egymásra egy jó tervvel a zsebükben, csak imádni lehet az ilyet.

Robert Redford

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.

A film forgatása közben Paul Newman volt az aki észrevette, hogy a Robert Redford-ot egy ideje zaklató nő feltűnt kb. 5 m-re 'Bob' mögött.

(Kirana80)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A filmben a zene is a 30-as éveket idézi, hiszen Scott Joplin, a Ragtime királyának dallamai csendülnek fel benne.

Julia Philips első női producerként vehetett át Oscar-díjat, A nagy balhéért.

Johnny Hooker nevét egy legendás zenész, John Lee Hooker után kapta.

(SódóGA)

A film alapötletét egy valós testvérpár, a Gondolf fivérek bűnözői karrierje adta.

(SódóGA)

Edith Head ruhatervező 8. Oscar-díját kapta a filmért.

(SódóGA)

A filmben több karakter is Schlitz márkájú sört iszik, mert a 30-as években ez volt a legnagyobb amerikai sörgyártó cég.

(SódóGA)

A filmet az Universal Studios díszletei között vették fel olyan helyszíneken, amelyek később más produkciókban is visszaköszönnek, többek között a Vissza a jövőbe című filmben.

(SódóGA)

A végeredmény egy emlékezetes film, amely még ma is magával tudja ragadni a nézőjét, szerethető és izgalmas kalandfilm, amelyből azonban nem hiányzik a dráma sem, egy olyan különleges elegy, amelyet biztosan nem fog elfelejteni az, aki rászánja az időt a megtekintésére. Hibátlan darab. több»