A nagy Gatsby

The Great Gatsby

2020.03.14 elekm90

Csalódás volt a film, hatásvadász, a vizuális effektek irreálisan túl vannak tolva, a modern zenék használata egy 20-as években játszódó filmben szerintem rossz döntés volt. A sztori még úgy ahogy jó lett volna, de ezek nagyon sokat rontottak számomra a filmélményen. 4,5/10

2015.10.21 hsanya182

Az anyagi gazdagság nem jelent lelki gazdagságot! Ez egy szomorú történet a végtelen időben a tegnap egyre távolodó múltjából, mely egy ember képzeletében élő szerelem iránti megvalósítandó képzelete erős vággyá alakult. A vágy építi fel a valóságot,... Több

2018.08.09 Norbert93

Azt kell mondjam tetszett. A képi világ, a gazdag lét túlzásai és a filmben megjelenített modernizált, de mégis korhű partik igazán jól össze lettek rakva.

2021.03.28 harnas1207

A történet mondanivalója Daisy viselkedése volt. Ez nagyon életszerű és negatív dolog, de ennek ellenére a film teljesen lapos volt. Sin City stílus és DiCaprio se tudta a sztorit feljebb emelni. Inkább azt mondanám, hogy ez a sztori nem érdemelt mozifilmet.

2017.12.29 diumiu

Szerettem ezt a filmet, a stílusát mindenképpen. A történet és a szereplők is meggyőztek, egyedül nekem a kivitelezés volt fura egy-két jelenetben, de összességében szeretem ezt a film és ajánlom mindenkinek.

2017.12.12 Greeta

A hangulata, a látványa, a korhű kosztümök és a zenék is nagyon ízlésesek. Történetben is csak dicsérni tudom, azt viszont sajnálom, hogy Leot lepuffantották a végén.

2019.02.19 Timcsi

A képi világ, a megjelenítés és a hangulat a zenékkel szerintem egészen kiemelkedő. Maga a történet már gyengébb.

2019.04.27 petraszab

A kor hangulatát és látványát remekül hozta a film, Leonardo DiCaprio ismét lubickol a szerepében.

2019.06.01 kevelin

Azt gondolom, hogy Caprio filmjeit soha senki más tudtam volna sikerre vinni, csak ő. Mint majdnem minden filmjében, ebben is minőségit és brutálisan jót alakít. Egy időben tőlem távol álltak ezek az évek, de egyre inkább szippantanak be, és ez valahol ennek a filmnek is köszönhető.

2016.06.11 TribeBubu

Nagyszerű film, de sajnos indokolatlanul hosszúra van nyújtva. Szinte minden szempontból kiváló. De számomra az negatívum volt, ami a közvélemény szerint a legnagyobb varázsa: a kor hangulatát porig rombolták a mai zenék. A komponált filmzene amúgy n... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Kissé túlértékelt film A nagy Gatsby, de ennek ellenére nagyon látványos és fordulatos film kerekedett ki belőle. Tetszenek a filmben lévő ruhák, csillogás és persze szórakoztató maga a film is.

2015.04.20 Zsceeeka

A zenék fantasztikusan hangulatosak, többször hallgattam végig utólag a tracklist-et. DiCaprió jól hozza a formát. Az eredeti filmmel sajnos nem tudom összehasonlítani, mert az (még) kimaradt. Moziban különösen látványos volt, egyszer mindenképpen látni kell.

2022.01.09 Annuska

Nem lehet betelni a film látványvilágával, a magával ragadó kosztümökkel és fülbemászó zenékkel. A története egy különleges és kegyetlen szerelemről szól.

2016.09.11 Curacao86

Látványos, de szerintem csak a gazdagság illúziójának szemléltetése céljából, amivel próbálja a nézőt megtartani, mert a történet, és a karakterek, hiába nagy nevek keltik őket életre, baromi unalmasak. Sokszor erőltetettnek éreztem a jeleneteket és... Több