qwer

Az 1944-es eseményeket feldolgozó világháborús dráma főhőse egy remeteként élő öreg pásztor, aki egy elhagyatott birtokon tengeti az életét. Egy napon a nyáj őrzése közben lemészárolt zsidókra talál az erdő szélén. Az áldozatok közt hever egy fiatal lány is, aki csodával határos módon… Több

Rendező: Illés László
Forgatókönyvíró: Illés László
Ország: Magyarország
Premier: 2019 | Telekom TVGO (2020.08.01.) | Netflix (2021.01.01.)

KULCSSZAVAK

2023.02.19 Tibor397141

Végig tartja a feszültséget. Jó rendezés, jó szereposztás. A zene néhol túl hangos, de a filmhez jól illik. Komor színek, a történethez kiválóan illik.

2021.10.01 qwer

Nagy várakozással ültem le a film elé, de nem ütött akkorát, mint vártam, sőt. Már az első 15-20 percben erőltetettnek tűnt, ahogyan próbálta éreztetni a magányosan élő pásztor életérzést, a csaknem az egész filmet végigkísérő zene pedig inkább idege... Több

2021.05.29 stomachh

Komoly a téma, de már elcsépelt, és szerintem csak emiatt nem süllyedt még el. Az operatőri munkát dicsérem, az összes többiről már nem nyilatkozhatok pozitívan. Egy nem átgondolt, nem igényesen rendezett, nem jó film.

2021.07.21 pj19

Remek, komoly témát feldolgozó film. Feszült képsorok, kiváló rendezés. Érdekesnek találtam a náci tiszt és a pásztor közötti feszült, néha már-már emberi beszélgetést. Nekem külön tetszett a film zenéje is. Érdemes mindenképpen megnézni.

2021.04.08 Andrea387225

Független filmként kapott elismerést 2019-ben Los Angelesben. Megérdemelten. Fokozatosan bontja ki a rettenetes történéseket a nyugodt kezdés után. Mélyen megrendítő, hogy képesek voltak emberek ezt megtenni.

A film 57 741 946 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 39 992 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film operatőrét, Tóth Gergelyt a Vegas Movie Awards-on a legjobb operatőrnek járó díjjal jutalmazták. Szerző: hp

A film egyik főszerepét alakító Horváth Ákos montreali Art Color Digital Cinema Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a legjobb színésznek járó díjat.Szerző: hp

A Pásztor világpremierje augusztus 9-én volt Helsinkiben a Skandináv Nemzetközi Filmfesztiválon, de az alkotást beválogatták a Bécsben megrendezésre kerülő Ausztriai Nemzetközi Filmfesztiválra is.Szerző: hp

A Pásztor nem kapott támogatás a Magyar Filmintézettől, így a finanszírozást az alkotók kénytelenek voltak saját zsebből és szponzori támogatásból megoldani. Szerző: hp