A remény rabjai

The Shawshank Redemption

2017.07.19 nandris99

Sokaknak monoton lehet, de engem meggyőzött. Ez egy nagyon jó film és a legpontosabb King-adaptáció amit valaha csináltak. A végén nagyon jót nevettem...azért megértem miért tartott 20 évig.

2015.12.28 akos.kali

Elég jó kis film, jó történettel, de számomra nem adott olyan sokat, semmikképp nem mondanám filmklasszikusnak. Elég sok hasonló témájú börtönös film van, ez a jobbak között van mindenesetre. 8/10

2015.10.06 Toldi

Számomra még mindig kérdéses, hogy 1994-ben miért a Forrest Gump nyerte meg a legjobb filmnek járó Oscar-díjat. Nem azért, mintha Tom Hanks és Robert Zemeckis filmje ne lett volna jó, de A remény rabjai egész egyszerűen egy mestermű, a filmtörténet egyik legkiválóbb alkotása.

2019.01.25 Pumbamama

Örök kedvenc. Nem lehet elfeljteni. Lenyűgöző a forgatókönyv, a színészi alakítás.

2019.01.07 migraab

Kár, hogy csak most néztem meg

Sokan mondták, hogy jó film, de csak most vettem rá magam, hogy megnézzem. Valóban örök klasszikus.

2018.08.24 Wapor

Pont a napokban néztem meg újra ezt a filmet. Hihetetlen mennyire érdekes, és jó film, engem nagyon lekötött, megéri megnézni és rászánni azt a pár órát, igaz nem rövid film, de megéri.

2017.10.25 Enci

Örök klasszikus, alap mű a filmvilágban, egyszer mindenkinek látnia kell. Olyan katarzis élményt nyújtott a végén, hogy kevés ehhez fogható filmmel találkoztam eddig. Tökéletes színészi játék, hiteles képi világ, magával ragadó, meghökkentő.

2015.02.19 Bakonúr

Zihuatanejo.... :) Nagyon jó film, mindenkinek csak ajánlani tudom.

2015.02.09 tomithebrave

Nem tudom megmondani, hogy hányszor láttam már. Tom Hanks nagyon jól alakít, teljeset át lehet érezni azt a megpróbáltatást amin keresztül megy. A börtönélet remekül van ábrázolva. Mindenkinek kötelező darab!

2020.04.26 Tamás Purczeld

Remekmű

A történet, a szereplők, minden zseniális! Ez nálam alapmű. Nagyon érdekes a filmben a főhős helyzetének alakulása, miközben megtudjuk mit ér az ember a börtönben. Érdekes megnézni hogy a többi jellem hogyan változik a főhős magatartásától. Mennyit ér egy hideg sör egy elítéltnek, mennyit ér a napfény és mennyit érnek a saját gondolatai......Többször nézős REMEKMŰ!

2019.11.13 Giaggo92

vélemény

Nagyon jó film , akárhányszor megtudnám nézni.

2020.08.25 FILMBEST

Szerintem ez Stephen King egyik legjobb filmadaptációja. Nagyon jól bemutatja a börtönéletet és az ott élő emberek kegyetlenségét. A két főszereplő zseniálisan játsszák a szerepet.

2018.09.10 sidonieblackwidow

Megrendítő film, fantasztikus színészekkel. Hagy valamit az emberben.

2016.05.10 madeleine

Imadom, az egyik legjobb film a Foldon.