A szellemhajó

Ghost Ship

A film felvételeit 2002. január 24-én kezdték meg, és 2002. április 24-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Ez volt az első olyan Dark Castle Entertainment által készített film, amely nem egy korábbi film feldolgozásaként látott napvilágot.Szerző: Kóborló

A film producere, Joel Silver felajánlotta a rendezés lehetőségét Renny Harlinnak, de a finn származású rendező végül nem vállalta el a felkérést.Szerző: Kóborló

A filmbéli Eppset alakító Julianna Margulies és a filmbéli Dodge-t alakító Ron Eldard a forgatás ideje alatt egy párt voltak.Szerző: Kóborló

A film felvételeit az ausztráliai Gold Coastban vették fel, de amikor a vízi jeleneteket kellett felvennie a stábnak, kimondottan tartottak a cápatámadásoktól, ugyanis akkortájt nagy volt a cápaaktivitás.Szerző: Kóborló

A filmbéli Francescát alakító olasz színésznő, Francesca Rettondini nem tudott angolul, ezért tolmácsot kellett kérni neki, hogy megértse a rendező instrukcióit.Szerző: Kóborló

A film moziplakátját egy korábbi film inspirálta, ez volt az 1980-ban bemutatott Death Ship. Szerző: Kóborló

A film eredetileg egy nem túl véres pszichológiai horror lett volna, amiben a legénység tagjai egymás ellen fordulnak.Szerző: kázsé

A nyitójelenetben eredetileg mindenki le lett volna fejezve, de a stúdió nem szerette az ötletet.Szerző: kázsé

A filmben látható aranytömbök tömege sokkal nagyobb, mint ahogy a filmben ábrázolják.Szerző: kázsé

A hajót az Andrea Doria nevű olasz luxushajóról mintázták, ami az ötvenes években süllyedt el.Szerző: kázsé

A Jack Ferriman nevű szereplő nevében a "Ferriman" a "révész" kifejezésre utal, ami viszont az ókori görög mitológia figurájára, a Révészre, aki a Sztüx folyón viszi át a holtak lelkét.Szerző: kázsé

Gabriel Byrne Brian Cox helyett ugrott be.Szerző: kázsé