Will Smith

A hatvanas évek elején tör be a boksz világába a megállíthatatlan Cassius Clay, aki hamar a sport legnagyobbjai közé számít. A férfi azonban nem csak kiváló sportteljesítményéről híres. Megtért az iszlám hitre, nevét Muhammad Alira változtatta, barátságot kötött az ellentmondásos… Több

Rendező: Michael Mann
Premier (HU): 2005.02.23. | HBO Max (2022.08.19.)

2023.08.01 erahurka

Elég felületes, de ha jobban belement volna a dolgokba, akkor vagy 1 órával hosszabb lenne. Így viszont aki vágja Alit, az lehet, többet tud, mint a film, aki meg nem, az nem ismeri meg igazán. Nagyon tetszettek a képek viszont, a zajosság meg a real... Több

2023.07.01 drg0602

Nagyon jó életrajzi film, amely szuperül megmutatja egy nagyszerű sportoló karrierjét. Igazi remekmű ez az alkotás. Minden egyes percét élveztem, még mindig hatással van rám. Will Smith színészi teljesítménye tökéletes. Érdemes volt megnéznem. Értékelés: 10/10.

2023.03.05 taba

Nagyszerű, de nagyszájú

Remek film egy nagyszerű, de megosztó viselkedésű sportolóról. Úgy gondolom, hogy kiváló szónok lehetett volna belőle, akár még a 60-70-s évek amerikai fekete mozgalmak vezéralakja is. Bruce Lee állítólag azt nyilatkozta róla, hogy ha kevesebbet beszélne és többet bokszolna, még jobb is lehetett volna. A filmben felhangzó afrikai zenék nagy mértékben hozzájárulnak a történet remek hangulatához. (Will Smith botrányát az értékelés megírásakor nem vettem figyelembe.)

2015.06.07 tamas84

Will Smith nagyon jól játszotta el szerintem Ali szerepét, pedig alapvetően az alkata nem a nehézsúlyú bokszolóé. De azért nagyon tetszett, szerintem sokat meg lehet belőle tanulni nem csak ennek az egy embernek az életéről, hanem az egész korszakról, amiben él.

2015.01.10 necum

Kicsit hatásvadász amerikai film volt, bár nem ismerem annyira Muhammad Ali életét, de fogadni mernék, hogy a film nem mindenben egészen hiteles, és sokszor kiszínezték a dolgokat, hogy nagy "hősnek" állíthassák be. Ezzel nincs feltétlenül baj, de azért tudni kell, hogy ez nem dokumentumfilm.

Will Smith a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

A filmben Ali - ahogy ma is szokás - minden menet után leül. A valóságban azonban végigállta a szüneteket is.Szerző: ZeroHero

Will Smith 15 kg-t szedett fel a szerep kedvéért.Szerző: kázsé

Will Smith és Michael Mann készek voltak lemondani a fizetésükről, ha a film költségvetése túl magasra rúg.Szerző: kázsé