Amerikai botrány

American Hustle

2013 áprilisában Bostonban bombamerénylet történt, melynek számos maratoni futó esett áldozatául. A forgatást a merénylet miatt egy idősre szüneteltetni kellett, ezalatt a film főszereplői látogatást tettek a kórházban, találkoztak és beszéltek a túlélőkkel.Szerző: Bogi87

A filmben nagyjából 200 speciális effektet használtak, amelyek nagy része csak azért kellett, hogy a hetvenes-nyolcvanas években még nem létező reklámokat, épületeket és autókat eltávolítsák a jelenetekből. Szerző: SódóGA

Christian Bale Buddhához hasonlította a film miatt felhizlalt külsejét, és állítása szerint több kollégája is megdörzsölgette a hasát szerencsehozó talizmánként. Erre később a színész számára teljesen ismeretlen statiszták is rászoktak. Szerző: SódóGA

David O. Russell szerint Robert De Niro a forgatáson nem ismerte fel Christian Bale-t, annyira máshogy nézett ki, holott még be is mutatták őket egymásnak. Szerző: SódóGA

Christian Bale szerint a film nagy része improvizáció. Amikor a színész megemlítette a rendezőnek, hogy ez nagyban befolyásolhatja a történetet, David O. Russell annyit válaszolt, hogy utálja a forgatókönyveket, ő inkább a karakterekre koncentrál. Szerző: SódóGA

A hálószoba-jelenetben, amikor Irving és Rosalyn összevesznek, a két színész végig improvizált. Volt ugyan egy előre megírt forgatókönyv, de egyik szereplőnek sem tetszett, ezért a rendező megengedte nekik, hogy úgy játsszák el, ahogy akarják. Szerző: SódóGA