Vélemények: Amerikai botrány (2013)

HercegPeter   2019. 03. 07.

Ez egy olyan film, ahol inkább a párbeszédekre építenek mintsem a történetre, de ezt nem úgy értem, hogy utóbbival bármi gond is lenne. Kapunk egy igazi sztárparádét, de az összkép valahogy mégsem az igazi. Bőven a feledhető kategóriába tartozik, pe... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 05.

FBI akció szerelemmel fűszerezve

Ahogy oly sok rendezőnek megvannak a maga, ezer közül is felismerhető stílusjegyei (példának okáért csak egy nevet, Quentin Tarantino-t említeném), úgy David O. Russell is szépen lassan eljut odáig, hogy filmjeinek hangulatát egy elképesztő egyediség... teljes kritika»

dulkap   2015. 07. 05.

A film erőtlenül próbálja felvenni a 70-es évek hangulatát, időnként Nagymenők utánérzéssel (vacsora jelenet), de a kanyarban sincs ahhoz a filmhez semmilyen szempontból. A zenék jók benne, de 80%-ban szerintem nem illetek az adott jelenetekhez. Alul... több»

hsanya182   2015. 10. 27.

Nagymenő szélhámosokról szól, akik pénzért átvernek bárkit, egyben társadalomkritika is! Nem túl lényegretörő, sok részletbe belemegy így elég hosszúra sikerült és igazán unalmassá vált, pedig összességében tűrhető lett volna! Egyszer túl lehet élni...

Bazzzsi   2017. 11. 20.

Megint egy meghökkentő Christian Bale átalakulást láthattunk, talán ez volt a legizgalmasabb a filmben. A történetében sok meghökkentő nincs, nem hogy botrány.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Nem volt rossz film, lehetett rajta hüledezni és nevetni is, az alakítások a jobbnál jobb színészek révén rendben voltak, de azért nem gondolom, hogy a legjobb filmek egyike lenne, egyszer érdemes látni.

szabomarc   2019. 01. 07.

Egy szórakoztató történet, kifogástalan szereposztással. Nekem nagyon tetszett, bár az idő múlásával már egy konkrét jelenetre sem emlékszem, az élmény viszont maradandó volt.

hejnekem   2015. 05. 11.

Remek szereplők jellemzik, de a látványvilága kicsit zavaros, néhol van pár szokatlan választás a dizájnban. A filmet egyben tartja a színészek kitűnő teljesítménye annak ellenére, hogy a történet kicsit kanyargós, nehezen lehet követni. Ha kibírjuk ... több»

jake_green   2018. 08. 16.

Menő fehérgalléros maffiózókról szól a film, a szereplőgárda zseniális bár nekem nem újranézős, voltak részek amik vontatottak kicsit, de ettől még remek story úgy gondolom!

Vitya   2015. 04. 29.

Cselekményben dús, jó sztorijú igazi akciófilm, remek színészi alakítással. Amy Adams alakítása is meggyőzött, nagyon jól adja ezt a karaktert. Valóban pörgős, egy percig nem unalmas film. Izgalmas, ajánlani tudom! Talán annyi minimális negatívuma van, hogy az eleje kicsit nehezen indul be, de összességében nekem tetszett!

Mate   2015. 01. 25.

2013 legjobbja szerintem. Nagyon jól szórakoztam és még felül is múlta a film a magas elvárásaimat. Tele van csodás alakításokkal, vicces párbeszédekkel, és az egész olyan... valóságos.

Mr. Zero   2015. 08. 26.

Nem is nagyon találom a szavakat. Hogyan is lehetne ezt jól és tömören leírni? Pörgős, fantáziadús és csodálatos. Mindent vitt ez a film az én ízlésemmel. Azt hiszem, simán megy rá az 5 csillag.

Lord British   2015. 06. 21.

A kissé egyszerű történet ellenére egy remek kikapcsolódás a film. Izgalmas, pörgős és mindamellett vicces is, és a kiváló színészgárda hozza az elvárhatót.

Siriusalias   2015. 08. 07.

Ha nagyon szigorú lennék azt mondanám hogy kicsit unalmas néha a film, de ez lehet abból adódik hogy bizonyos filmeknél nekem két óra az ingerküszöböm ami a hosszúságot tekinti. Egyébként nagyon jó főleg a színészek és a téma miatt, leginkább arra em... több»

Henczi   2015. 05. 22.

A sablonosnak tűnő történet ellenére egy igen jól sikerült film. Fordulatos, izgalmas, cselekményes, nem hagy unatkozni. Legalább egyszer érdemes megnézni!

drsolomon   2015. 06. 30.

Vegyes érzéseim voltak a filmmel kapcsolatban, hullámzó a történet, nem kötötte le percről percre a figyelmemet. Vannak izgalmas részei, de messze áll a tökéletestől.

tilino   2017. 02. 09.

Christian Bale, Bradley Cooper, Jeremy Renner, Jennifer Lawrence neve nálam egyet jelent a sikerrel. Nem okoztak ezúttal sem csalódást, nagyszerű dráma, érdekes és elgondolkodtató tartalommal.

superxaba   2015. 05. 06.

Nem értem a magasztaló kritikákat ezzel a filmmel kapcsolatban, ezek miatt néztem meg, de olyan érzésem volt, mintha nem is ugyanazt a filmet néztük volna. Unalmas, vontatott.

Filmzabáló   2015. 08. 19.

A szereplői és a sminkjei által az Oscaron csillogó, részben valós eseményeken alapuló átverős, de valójában műfaj nélküli film mögött egy sótlanabb történet lapul, mint gondolnád. Ezért az Amerikai botrány kezelhető éppenséggel csalódásként is, de a... több»

dóri   2016. 01. 27.

Többet vártam a filmtől. Olyan semmilyen lett. Nem igazán fogott meg és az érdeklődésemet sem sikerült felkeltenie, ezért untam is a filmet. Jennifer L.-nek van egy-két jó jelenete ami megmarad az emberben, de a film többi része elveszik. Ez nekem tipikusan az egyszer nézhetős kategória.

dubzsu   2015. 03. 30.

Sokkal inkább dráma és krimi, mintsem zenés vígjáték, amilyen kategóriában díjra jelölték. Fordulatos, izgalmas, a sminkek és a frizurák mesések. Engem sikerült lenyűgöznie.

inemeth   2015. 03. 15.

A sztori nem annyira hangsúlyos, inkább a karakterek határozzák meg a filmet. Élvezhető film, de a csattanó hiányzik. A befejezés nem üt nagyot.

Bogi   2016. 02. 10.

Faarkaas   2015. 10. 27.

Fordulatos , jól összerakott krimi igazán izgalmas jelenetekkel. Nem kiszámítható és egyáltalán nem sablonos film. Hozza azt amit egy jó krimitől elvártam.

th13f89   2015. 03. 31.

Nagyon tetszett több dolog miatt. Jó volt a történet, érdekesek a karakterek, hangulatos, egyedi a világ a mai filmek között és több színészt is kedvelek belőle és volt 1-2 számomra meglepőbb csavar is benne. Nem az év filmje, de lehetne több hasonló is.

Lacroix   2015. 06. 17.

Eleinte vonakodtam,hogy megnézzem. A színészi játék és a történet kárpótolt,mert nem annyira unalmas mint ahogy elsőnek látszik

Doloresz89   2019. 02. 03.

A régi idők mozijaira emlékeztető hangulatú film. Őszintén szólva, először nem tetszett, de másodjára, amikor néztem, már jobban elsodort a történet. Egyedi film.

Anrael   2015. 02. 14.

Az eleje nagyon döcögős, de a színészek nagyon kitettek magukért és a végére élvezhető sebességbe kapcsol a film.

M.Betti427   2015. 01. 26.

Teljesen jó volt. Nem egy 10 pontos film, de 7-8 pont simán van. Szuper alakítások voltak benne

marica   2015. 01. 26.

Nagyszerű alakítások, korhű hangulat, kitűnő humor, igazán szórakoztató film.