Az oroszlánkirály 2: Simba büszkesége

The Lion King 2: Simba's Pride

2021.06.29 Kósa Bence

Egy kötelező folytatás, de nem rossz. Kiara nem egy ikonikus főhős, de én szeretem. Zira viszont méltó főgonosza a második résznek. Ha szereted az első részt (ez biztos), akkor ne hagyd ki!

2016.11.19 ArpiHajdu és Réci

Az Oroszlánkirály 2 volt az első eredeti VHS, amit megkaptam az apukámtól, amikor kicsi voltam. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy rongyosra néztem (és a VHS korszakban ezt még szó szerint kellett érteni). Rajzoltam apumnak egy képet a kis Kiara hercegn... Több

2017.03.14 GedyPapa

Az első rész számomra kultikus fontosságú és nagyon meghatározó élmény. A második is hoz ebből valamit, de a kezdő epizódot nem tudja megközelíteni. Bár arra tisztán emlékszem, hogy milyen mérges voltam, amikor nem indult el a videókazetta, amin ez a... Több

2018.11.28 dailyfilmsan

Nekem sajnos ez a Rómeó és Júlia történet nem igazán jött be. Gyengébbek voltak a dalok is ebben a részben mint az elsőben. Valamint szerintem a grafika is más, rosszabb volt. Az előző részben nem használt ennyi effektet, itt pedig inkább arra hagyat... Több

2019.11.29 Timon

Drámai,méltó módon folytatja az előző részt,de leginkább drámai oldala tetszett a legjobban.Az új szereplők közül Kiara és Kovu a legjobbak szerintem.Legjobb jelenetek: Kiara és Kovu dala,a végén a megbékülés,és a poénos illetve szomorú jelenetek. Nagyobbrészt erős,sötét és nagyszerű mese. 10/10

2019.08.11 Ms. Akárki

Kellemes mese volt ez is. Úgy gondolom ütötte az első rész színvonalát is. Érdekes volt nyomonkövetni a következő generáció galibáit és bonyodalmait ahogy simba gyerkőcét figyeltük. Imádtam a betétdalokat is.

2018.10.13 Norbert93

Királydráma helyett limonádé

A betétdalok felejthetőek, a karakterek súlytalanabbak, Simba királyként nem tudja vissza adni azt a nagy és fenséges királyt, mint amilyen Mufasa volt. Timon és Pumba pedig amellett, hogy felesleges, még fárasztó is. Valahogy hasonló érzéseim vannak vele kapcsolatban, mint a Susie és Tekergő vagy az Aladdin folytatásával, de azoktól valamivel mégis jobb. Szokásos bőrlehúzó folytatás, amikor egy kultikus rajzfilm, kultikus karakterének a sablonosan megírt (az előző karakter tükörképe) és jelentéktelen utódjáról szól a történet.

2016.05.06 D. Shaday

Nem rossz folytatás, de sok újat nem mond. A sztorit egészen ügyesen viszi tovább, csak az új karakterek nem igazán akartak működni, legalábbis számomra. Egyszer nézhető, gyerekként még szerettem is, de amúgy semmi extra.

2019.02.18 szabomarc

Nem mondanám, hogy jobb lett mint az első rész, el se éri azt a szintet valószínűleg, de így is elég erős lett szerintem, abszolút vállalható folytatás.

2019.03.16 Vágottszemű

Nem hozta olyan jól az első rész humorát és változatosságát. Szerintem nem lett rossz, élvezhető, meg lehet nézni, de nem érte el az első rész színvonalát.

2018.07.06 oneminute

Egy igazán szép és megindító mese kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az oroszlánkirály folytatását szerintem számtalan ember várta. Jó a sztori, szép a megjelenítés és a zenei világa is felemelő.

2018.01.28 zsani

Az első rész az felülmúlhatatlan, de ez is nagyon szép mese, barátságos és kedves karakterekkel. Tanulságos mese.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Nagyon nagy kár volt ezt a filmet elkészíteni. Csak simán, gondolkodás nélkül lehúztak róla még egy bőrt. Semmi újdonság, semmi újítás. A szokásos dramaturgia, a szokásos szálak és szereplők, semmi olyan, amit ne láthattunk volna már. Persze, szépen van rajzolva és a zene is jó, de a közelében sincs az első résznek.

2016.02.12 Balint

Meglepően jó folytatás. Kár, hogy csak videóra jött ki, de mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy oroszlán a szavannán, honnan tudja, hogy néz ki egy nyuszi? :)